Poevargused maailmas 6% võrra kasvanud

Majandussurutis on poevargusi maailmas suurendanud ligi kuue protsendi võrra, samas erandlikuna pole Soomes varguste kahju suurenenud.

Poevarguste kahju on maailma peale kokku üle 1300 miljardi krooni, vahendas Helsingin Sanaomat turvasüsteemide pakkuja Checkpoint Systemsi uuringut.

Kõige rohkem on vargused suurenenud Põhja-Ameerika poodides, kus vargusi on aastatagusest ajast kaheksa protsendi võrra rohkem. Rahas teeb see 46 miljardit dollarit. Poodidest kadus varasemast rohkem toitu, riideid ja ravimeid. Samas investeeritakse varasemast vähem varguste ennetamisse ja turvasüsteemidesse.

Soome Checkpointi tegevjuhi Vesa Saarineni sõnul on Soome erandlik, seal ei ole kadu sugugi kasvanud. "Suured poeketid on avanud hulga uusi poode, aga varguste ennetamise ja turvalisuse pealt pole kokku hoitud," ütles ta.

Soome poodide müügist kaob varguse tõttu 1,3 protsenti kaubast, maailma keskmine on 1,43 protsenti.

Kõige rohkem varastatakse poodidest firmarõivaid, tööriistu ja valitud toidukaupu, näiteks sisefileed ja muud hinnalist liha. Ka kosmeetikat, videomänge ja muusikat varastatakse palju.

Euroopa iseärasus on toidu vargus. Kõrgema klassi liha kaob Euroopa poodidest kaks korda rohkem kui kujal maailmas.

Saarineni arvates võib põhjus olla selles, et näiteks sisefilee on kallis, peaaegu nagu firmarõivad, ja lihapakikesi on lihtne kas või riiete alla peita.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara