Brittidele terendab käibemaksu tõus

Tulevast aastast tõstab Briti valitsus uuesti käibemaksu, mida finantskriisi kõige kriitilisemal hetkel alandati, et nõudlust majanduses üleval hoida.

Inimesed on maksukergendusele reageerinud erinevalt, näitas BBC korraldatud küsitlus. Enamus sooviks siiski, et maksukergendus selle aasta lõpuga ei lõpeks.

23% BBC küsitlusele vastanuist ütles, et käibemaksu vähendamine 15%le ajendas neid tegema kulutusi, mida nad tegelikult ei plaaninud. 27% vastanuist aga möönis, et nad toovad oma kulutused nüüd aastalõpu eelsesse perioodi, et madalamat maksumäära ära kasutada. Pea kolmandik tunnistas, et käibemaksu tõstmisega nende kulutused edaspidi vähenevad.

73% vastanuist avaldas soovi, et maksusoodustus selle aastaga ei lõpeks.

Küsitlusele vastas veidi üle 1000 inimese.

Briti valitsuse plaani järgi kerkib käibemaks Suurbritannias tuleva aasta 1. jaanuarist taas 17,5%le praeguselt 15 protsendilt, kus see on olnud alates 2008. aasta 1. detsembrist. Maksu langetamise mõte oli anda inimestele n.ö lisaraha taskusse, et sel moel riigis tarbimist ergutada.

Oktoobris kasvas jaemüügi käive Suurbritannias aastatagusega võrreldes 3,4% - suurim kasv oli rõivaste ja jalatsite osas.

Hinnatõusu ei plaani Briti jaekaupmehed käibemaksu tõusust hoolimata siiski enne jaanuari lõppu, vahendas BBC.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara