IKEA investeerib Hiina 5,6 miljardit

Maailma kõige kiiremini kasvava elamuturu, hoogsalt kerkiva ostujõu ning majanduskasvuga Hiina köidab Rootsi kodusisustusgiganti IKEA-d niivõrd, et mõne aasta jooksul investeerivad sveedid Aasiasse 5,6 miljardit Rootsi krooni.

"Meie toodete järgi on siin kasvav nõudlus, seetõttu peame seda suutma edaspidigi rahuldada, et enda positsiooni hoida ja laiendada," rääkis IKEA Pekingi kaubamaja juht David Mulligan Dagens Industriele.

Inter IKEA Group teatas reedel, et investeerib 800 miljonit USD-d ehk ligikaudu 5,6 miljardit Rootsi krooni kolme-nelja aasta jooksul mitme uhiuue kaubanduskeskuse ehitusse Pekingis.

Wuxi-nimeline keskus avatakse 2013 aasta, hinnanguliselt maksab see 300 miljonit dollarit. Aasta hiljem valmib veel Hiinas veel üks IKEA kaubandusmeka. Selle hinnaks kavandatakse 500 miljonit dollarit.

IKEA otsus Hiina laieneda on loogiline, sest suurem osa mööblist ja kodukaubast, mida IKEA kaubamärgi all müüakse, toodetakse odava tööjõuga Hiinas.

IKEA avas esimese kaupluse Hiinas juba 1998. aastal. Järgmise aga alles 2006. aastal. Pärast seda kerkis Hiinas IKEA kaupade järele nii suur nõudlus, et rootslased otsustasidki järgnevatel aastatel miljardeid kroone Aasiasse investeerida.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara