Saksamaa keelas enne jõule pühapäevadel kauplemise

Saksamaa ülemkohus otsustas, et Berliin peab muutma oma seadust, mis lubab poodidel kõigil neljal pühapäeval enne jõule hoida poed avatuna, kuna pühapäeval on kaitset vajav eristaatus, vahendab Bloomberg.

Ülemkohus nõustus kohalike katolike ja protestantlike kirikute kaebusega, et pühapäevadel poodide avatud olemine rikub põhiseaduses pühapäevale antud eristaatust. Kohtuotsus jõustub uuest aastast.

Saksamaa lubas 2006. aastast liidumaadel reguleerida poodide lahtiolekuaegasid. Berliin lubas aastas poole avatuna hoida 10 pühapäeval ja riigipühadel, sealhulgas neljal advendipühapäeval. Kui kõik Saksamaa liidumaad peale Baierimaa kasutasid õigust reguleerida poodide lahtiolekuaegasid, läks Berliin teistest kaugemale.

Kohus viitas Saksamaa põhiseadusele, mille juured ulatuvad Weimari vabariigi aegse põhiseaduseni. Lisaks põhjendati, et töötajatel ja nende perekondadel on fundamentaalne õigus puhata.

Valitud pühapäevadel ja riigipühadel on jätkuvalt lubatud piiratud põhjustel poode lahti hoida, Berliin aga andis kõigile piiranguteta loa. Saksamaa jaekaupmeeste liit HDE tervitas kohuotsust, et see ei keela kõigil pühapäevadel poodide avamist.

HDE prognoosis, et umbes viiendiku aastakäibest andev pühademüük tuleb tänavu umbes 73 miljardit eurot võrreldes mulluse 74,2 miljardi euroga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara