Venemaa ahistab kaupmehi

Venemaa president Dmitri Medvedev kiitis heaks paljukritiseeritud kaubandusseaduse, mis keelab näiteks jaemüüjatel uusi kauplusi avada, kui nende turuosa ületab piirkonnas 25%.

Kaubandusseadus jõustub 1. veebruaril 2010.

Lisaks võib valitsus kehtestada kuni 90 päevaks sotsiaalselt olulistele jaekaupadele piirhinnad, mis nende turuhindu stabiliseeriksid.  Piirhinnade kehtestamise õigus tekib kohe, kui kuu aja jooksul tõuseb mõne kauba hind rohkem kui 30%.

Jaemüüjatel on keelatud kaupade müügilt täiendavat boonust koguda välja arvatud müügimahult, mille puhul võib boonus ulatuda kuni 10%ni kauba maksumusest.

Seadus kehtestab jaekaupmeestele ranged maksetähtajad, mis sõltuvad kauba realiseerimistähtaegadest ja on kas 10, 30 või 45 päeva.

Paljud kaubandusketid ja majandusteadlased on seadust kritiseerinud. Nende hinnangul pärsib seadus konkurentsi ja kaubanduse arengut.

Kaubandusseadust töötati välja viis aastat, see jõudis riigiduumasse 2009. a juulis ning oli esimesel lugemisel 11. septembril, teisel ja kolmandal lugemisel aga detsembris.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara