Vips otsib investoreid Comarketitele 

ABC Grupi omanik Jüri Vips otsustas ABC Supermarketite ASi, mille alla kuulub Comarketi kaupluskett, ABC Groupi kontsernist lahku lüüa, et esimeses kvartalis investoreid kaasata ja arendada välja eraldi jaekaubandusega tegelev kontsern.

Varem kuulus ABC Supermarkets ABC Grupi alla. „Seoses huvide konfliktiga jae- ja hulgikaubanduse valdkondade vahel otsustasid ABC Grupi omanikud eraldada jaekaubanduse valdkonna ettevõtte ABC Grupist,“ rääkis ABC Grupi juhatuse assistent Mari Abel.

ABC Supermarketsi aktsiakapitali suuruseks on 15,4 miljonit krooni, kuid Comarketite esimese poolaasta müügitulu tõusis peaaegu kaks protsenti ja ulatus 279 miljoni kroonini. Eilse börsiteate andmetel müüdi Comarketid 215 miljoni krooniga Jüri Vipsi enda firmale Continental Fit ja lõplik tasumise kuupäev on täpselt aasta pärast. Seoses tehinguga kontserni kohustused vähenevad, varad ja kasum suurenevad.

„"ABC Supermarkets plaanib 2010. aasta esimeses kvartalis laienemisprogrammi elluviimiseks kaasata uusi investoreid ning arendada välja jaekaubandusega tegelev kontsern,” rääkis Abel. Seoses hiljuti Solarises avatud kaupluse käivitamisega jõudis ABC Supermarkets turuosa toidu- ja esmatarbekaupade jaekaubanduses kolme protsendini.

Ettevõtte juhatus ja nõukogu ei muutu. Vips jääb ABC Supermarketite ASi juhatuse liikmeks ja arendusjuhiks ega pole huvitatud täielikust osaluse loovutamisest.


 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara