Rikaste TOP: numbrikiiksuga erastajad

1990ndate keskel tõi ravimite hulgimüügituru liidri Magnumi omanikele õnne number 26. Täpselt selle summa eest võitsid nad mitme tuntud Eesti ettevõtte erastamiskonkursid.

Number 26 ei olnud aga lõpuni õnnelik. Tartu õlletehast hiljem soomlaste Olvile müües näitasid nad maksuametile, et teenisid 26 miljonit krooni kahjumit. Maksuamet selgitas välja, et tegelik kasum oli 120 miljonit krooni.

Magnumi asutajad Margus Linnamäe, Aivar Linnamäe ja Georgi Gavronski äristiiliks oli offshore-firmade kasutamine oma erinevates tehingutes. Nendel olid ka head suhted kahe peaministriga – Mart Laari ja Tiit Vähiga.

Tänaseks on Aivar ja Georgi Mangumi omanikeringist lahkunud ning ettevõtte enamusaktsiad kuuluvad Margus Linnamäele, kes vahepeal müüs 80 protsenti aktsiatest salapärasele investeerimisfondile ning ostis need 2007. aastal tagasi. 

Tänasest Äripäevast saab lugeda, et tegelikult pole Margus Linnamäe kunagi Magnumi kontrollist loobunud, sest ta oli tõenäoliselt 31% investeerimisfondi käes olnud Mangumi aktsiate omanik.

Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Eile kirjutasime metallitööstur Viktor Levadast.

Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate varasemaid tegemisi uurides.

Need, kes ei ole Äripäeva tellijad, saavad rubriigi „Rikaste TOP“ lugemiseks päevapileti osta siit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara