LHV ootas Tallinna Kaubamajalt 3% rohkem

Tallinna Kaubamaja ületas kaubamajade segmendis LHV prognoose, kuid kokkuvõttes jäi käive oodatust 3% väiksemaks, kommenteeris täna avaldatud majandustulemusi LHV analüütik Henri Adams.

"Tallinna Kaubamaja avaldatud neljanda kvartali müügitulemused vastasid üldjoontes LHV Panga ootustele. Vaadates käivet ärivaldkonniti ületas kaubamajade segment tänu Osturallile ja tugevale jõulumüügile meie prognoose," sõnas Adams. "Seevastu jalatsimüügi ja Selverite osas jäid tulemused veidi nõrgemaks kui ootasime. Kinnisvara ning automüük üllatusi ei pakkunud."

Kokkuvõttes jäi neljanda kvartali käive LHV Panga prognoosidest 3% väiksemaks, lisas Adams.

"Neljas kvartal oli kaubamaja jaoks väga oluline, kuna suleti Selveri Läti üksus. Seega on nüüd investorite tähelepanu suunatud just antud muudatusega seotud kuludele ning mahakandmistele, mille ulatus peaks selguma kvartaliaruande avaldamisel," märkis ta.

LHV Pank soovitab Tallinna Kaubamaja aktsiaid osta. "Usume, et Tallinna Kaubamaja on börsil üks esimestest ettevõtetest, mis lõikab kasu majanduse taastumisest," põhjendas Adams.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara