Kaupmehed nurisevad Venemaa veinilitsentsidega

Üksteist Venemaa suurimat alkohoolsete jookide importijat pöördus kirjaga peaminister Vladimir Putini ja tolliteenistuse juhi Andrei Beljaninovi poole, et lükata veini ja veinitoorme maaletoojate litsentseerimine edasi 1. juulile.

Importöörid paluvad tühistada möödunud aasta viimastel päevadel teatavaks saanud litsentsinõude, mis hakkas kehtima 1. jaanuaril, kirjutas ajaleht Vedomosti. Veinilitsentsi nõue tulenes aastavahetusel ellu rakendunud Venemaa, Valgevene ja Kasahstani tolliliitust. Kange alkoholi sissevedu oli juba varem litsentseeritud.

Venemaa tööstus- ja kaubandusministeerium oleks pidanud hakkama veinilitsentse väljastama alates 1. jaanuarist, kuid ettevõtjate sõnul hakati taotlusi vastu võtma alles möödunud nädalal. Reedel, 15. jaanuaril, ilmnes, et muutunud on taotluse vorm ja importöörid pidid paberid ümber vormistama.

Ministeeriumi andmetel võtab litsentsi saamine aega kuni kaks nädalat, seega saavad esimesed importöörid oma litsentsid kätte veebruari alguses, mis tähendab, et kauplustes ja restoranides võib vahepeal vein otsa lõppeda.

Veinikaupmeeste hinnangul saavad nad viivitusest kahju vähemalt 300 miljonit dollarit.

Hädas on ka alkoholitootjad, kel seisab piiril kinni 70% veinitoormest ja 100% šampanjatoormest.

Venemaa, Valgevene ja Kasahstani tolliliit loodi möödunud aasta 27. novembril ja jõustus 1. jaanuaril. Tolliliiduga plaanivad hiljem ühineda ka Kirgiisia ja Tadžikistan.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara