Monogarov: Leventa pankrotiavaldus on jama

Viva Elektronika kauplusteketi omaniku Juri Monogarovi teatel on tema firma AS Leventa suhtes esitatud pankrotiavaldus alusetu.

"See on jama. Meil on kõik korras. Avaldusi võib esitada kes iganes, kuid see on jama," kommenteeris ta.

Leventa vastu esitas pankrotiavalduse MTÜ Eesti Elektri- ja Elektroonikaseadmete Ringlus, kellele aga Leventa kavatseb esitada vastuhagi summas 1,3 miljonit krooni.

Vastuseks küsimusele, millel võivad põhineda avalduse esitaja pretensioonid soovitas Monogarov küsida seda MTÜ-lt. "Ma ei ole kellelegi midagi võlgu," lisas ta.

ASi Leventa müügijuht Sergei Pol teatas, et MTÜ hagi summa moodustab 200 000 krooni. "Me ei soovi põhimõtteliselt seda raha maksta, kuna arvame, et hagi on alusetu. Me juba pöördusime advokaatide poole ning kavatseme esitada MTÜ kohta vastuhagi," rääkis ta.

Poli sõnul esitatakse vastuhagi MTÜ kogu tegevuse kontrollimiseks alates 2005. aastast. "Nemad esitavad kummalisi arveid põhjendamatute summadega. Teenivad raha elektroonika utuliseerimise kontrollimise pealt, kogudes elektroonikamüüjatelt midagi utiliseerimismaksu sarnast," sõnas ta.

"Meie ei saa aru, mille alusel määratakse selle maksu suurus ning miks elektroonika müügi seisukohalt kriitilistel kuudel summa kasvab, küündides ettevõtte kuukasumini – 70 000-100 000 krooni," selgitas Pol.

"Kui MTÜ keeldus arvel esitatud summasid põhjendamast, otsustasime ühepoolselt lõpetada nendega sõlmitud lepingu ning alates jaanuarist kasutame teise litsentseeritud ettevõtte teenuseid, mille arved on seitse korda väiksemad," lisas ta. "MTÜ ilmselt ei taha lepingu lõpetamist aktsepteerida," märkis Pol.

MTÜ Eesti Elektri- ja Elektroonikaseadmete Ringlus poolt kohtule esitatud ASi Leventa pankrotiavaldus vaadatakse Harju maakohtus läbi 15. veebruaril.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara