Monogarov: Leventa pankrotiavaldus on jama

Viva Elektronika kauplusteketi omaniku Juri Monogarovi teatel on tema firma AS Leventa suhtes esitatud pankrotiavaldus alusetu.

"See on jama. Meil on kõik korras. Avaldusi võib esitada kes iganes, kuid see on jama," kommenteeris ta.

Leventa vastu esitas pankrotiavalduse MTÜ Eesti Elektri- ja Elektroonikaseadmete Ringlus, kellele aga Leventa kavatseb esitada vastuhagi summas 1,3 miljonit krooni.

Vastuseks küsimusele, millel võivad põhineda avalduse esitaja pretensioonid soovitas Monogarov küsida seda MTÜ-lt. "Ma ei ole kellelegi midagi võlgu," lisas ta.

ASi Leventa müügijuht Sergei Pol teatas, et MTÜ hagi summa moodustab 200 000 krooni. "Me ei soovi põhimõtteliselt seda raha maksta, kuna arvame, et hagi on alusetu. Me juba pöördusime advokaatide poole ning kavatseme esitada MTÜ kohta vastuhagi," rääkis ta.

Poli sõnul esitatakse vastuhagi MTÜ kogu tegevuse kontrollimiseks alates 2005. aastast. "Nemad esitavad kummalisi arveid põhjendamatute summadega. Teenivad raha elektroonika utuliseerimise kontrollimise pealt, kogudes elektroonikamüüjatelt midagi utiliseerimismaksu sarnast," sõnas ta.

"Meie ei saa aru, mille alusel määratakse selle maksu suurus ning miks elektroonika müügi seisukohalt kriitilistel kuudel summa kasvab, küündides ettevõtte kuukasumini – 70 000-100 000 krooni," selgitas Pol.

"Kui MTÜ keeldus arvel esitatud summasid põhjendamast, otsustasime ühepoolselt lõpetada nendega sõlmitud lepingu ning alates jaanuarist kasutame teise litsentseeritud ettevõtte teenuseid, mille arved on seitse korda väiksemad," lisas ta. "MTÜ ilmselt ei taha lepingu lõpetamist aktsepteerida," märkis Pol.

MTÜ Eesti Elektri- ja Elektroonikaseadmete Ringlus poolt kohtule esitatud ASi Leventa pankrotiavaldus vaadatakse Harju maakohtus läbi 15. veebruaril.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara