Soomlaste viinaralli läheneb tippaja tulemusele

Eelmisel aastal Soomes kaks korda tõstetud alkoholiaktsiis on viinud soomlaste alkoholiveo Tallinnast taas 2004. aasta tippaja lähedaste mahtudeni, kirjutab Kauppalehti.

TNS Gallupi värskete andmete järgi kasvas alkoholiralli Tallinnast aastaga 21 protsenti. Suurem osa toodavast alkoholist on õlu ja teised lahjad alkoholid. Õlle vedu Eestist suurenes 27 protsenti ja long drinki vedu koguni üle 50 protsendi. Vaid kanget alkoholi toodi kaasa varasemast vähem.

Alkoholitootja Pernod Ricardi Soome tütarfirma juhi Tarja Uitti sõnul oli enne jõule Tallinna laevadel ralli nii raju, et jäi vaid üle imestada, kas Soomes üldse veel long drinki müüakse.

Kõige rohkem toodi Eesti-reisilt alkoholi kaasa aastail 2004-05, kui Eesti liitumine Euroopa Liiduga võimaldas alkoholi vabalt tooma hakata. Nüüd on vedu lähenemas 2004. aasta kogustele.

Eelmise aasta jaanuarist oktoobrini kahanes restoranide käive 5,9 protsenti, alkoholimüüja Alko müük jäi 3,6% võrra aastatagusest väiksemaks. Kahe hitt-toote – Koskenkorva viina ja long drinki müük kukkus lausa kolinal.

Uitti sõnul ei ole alkoholile kulutatud raha hulk kahanenud, juuakse rohkem kodus ja varasemast sagedamini reisilt toodud alkoholi.

Soome tõstis eelmisel aastal kaks korda alkoholiaktsiisi, jaanuaris ja oktoobris, kummalgi korral 10%. Oktoobrikuisest maksutõusust lootis riik teenida 63 miljoni eurot lisaks.

Uitti küsis Kauppalehtis, kas riik on loodetud lisa kätte saanud. "Kui ametlik tarbimine kahaneb neli protsenti aastas, siis uusi maksutulusid vaevalt koguneb. Maksutõusuga suurendatakse vaid huvi muude ostukanalite vastu," tõdes ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara