Lõunakeskuse kaupmeestel läks jõulumüük hästi

Ehkki üldiselt oli jaemüük detsembris languses, läks Tartu Lõunakeskuses  kaupmeestel jõulumüük hästi, rääkis keskuse juhatuse liige Jaan Lott.

„Lõunakeskuses olid kaupmehed jõulumüügiga üldiselt väga rahul,“ tunnistas Lott, jaemüügi menu. „Meil detsembris oli väga palju rahvast, ning kõik need kaupmehed, kes vähegi pingutasid, tegid väga hea tulemuse,“ ütles Lott ja lisas, et detsember tuli ka ju vahetult peale uue majaosa avamist, mis oli novembri alguses.

Samas ei lähe tänavu jaanuaris enam nii hästi. „Paistab, et soodusmüügid väga ei loksuta sel aastal kedagi,“ möönis Lott, et inimesed ostavad küll, aga sellist elevust nagu varasematel aastatel, tänavu ei ole.

Lott tähendas, et talle teeb ka muret pikale veninud pakaseperiood, sest see tõstab kõikide leibkondade nende eluks esmavajalike kulutused seninägematule tasemele. „Kõik elektri ja kütte kulud ja auto kulud on igasugu planeerimata kulud, mis tulenevad torude külmumistest või muudest majapidamises ilmnenud vaja jäämisest, need on praegu väga tõsiselt päevakorras peredes,“ nentis Lott. Ning seegi raha tuleb jällegi millegi arvelt. „Ju ta siis selle vähem vajalikke teenuste ja kaupade arvelt tuleb,“ arvas Lott.

Üldine prognoos tänavuseks ei ole optimistlik. „Enne kui jaemüügis saaksid asjad tõsiselt paremaks minna, peaks  üldine olukord tõsiselt paremaks,“ pakkus Lott, ja tõi näiteks esimese asjana töötuse vähenemise. Vähe tõenäoline, et sel aastal jaemüügis midagi märkimisväärselt paraneks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara