Alexander Kofkin võib saada aasta keeleteo tiitli

Keelevigaste kioskisiltide asendamine uutega ettevõtja Alexander Kofkini poolt kandideerib eelmise aasta parima keeleteo tiitlile.

Alexander Kofkini esitas parima keeleteo tegija kandidaadiks Eesti Keele Instituudi direktor Urmas Sutrop. Tunnustatav tegu seisnes tema kinnitusel selles, et esialgsel kujul "ORIGINAAL VIINIVORSTID" üles riputatud sildid vahetati uute vastu, millel oli kirjas "EHTSAD VIINI VORSTID". Vahetuseks läks vaja Eesti Keele Instituudi arvamust ja keeleinspektsiooni tähelepanujuhtimist, üldsusse jõudis ka mõnede firma töötajate pahameel äritegevusse sekkumise pärast.

Pika protsessimise asemel – mis on meie võõrkeelsusest küllastunud ärimaastikul tavaline – vahetas Kofkin vigased sildid kiiresti selliste vastu, nagu asjatundjad soovitasid, teatas haridus- ja teadusministeerium.

Parima eesti keelt väärtustava teo ja selle tegija tiitlile valis Emakeele Seltsi juhatus kandideerima lisaks veel järgmised teod:
• Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi võitlus eesti keele tundide säilitamise eest uues riiklikus õppekavas,
• "Aabets" (Kihnu aabits); autorid Külli Laos, Reene Leas ja Evi Vesik,
• Eesti keelt ja Eesti keelepoliitikat toetavate seisukohtade avalik esitamine Sergei Metlevi poolt,
• Kirjanduse ja keele ajaveeb kirjandusjakeel.blogspot.com, autorid Inna Saaret, Maire Liivamets ja Siiri Lauk,
• "Psalmid” (kirjastus Maarjamaa, 2009); koostajad Vello Salo ja Indrek Hirv.

Eesti keelt väärtustava teo auhinnale sai kandidaate esitada 8. jaanuarini. Konkursi 2009. a parima eesti keelt väärtustava teo ja selle tegija selgitamiseks kuulutas välja haridus- ja teadusministeerium.

Nii endistest haridusministritest koosneva komisjoni valitud keeletegu kui ka üldsuse oma kuulutatakse välja 15. märtsil. Hääletada saab 10. märtsini haridus- ja teadusministeeriumi kodulehel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara