Rimi: TNS Emori uuring ei näita tegelikku hinnataset

Kuigi TNS Emori uuringu järgi oli Prisma hinnatase Eesti suurtest poekettidest kõige madalam, ei anna see Rimi Eesti Food ASi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Evelin Mägioja sõnul seisust adekvaatset pilti.

„Näeme Prisma hindades muudatusi mitmetel igapäevastel toidukaupadel just 10. veebruaril, kui TNS Emor käis kauplustes hindu võrdlemas. Näiteks maksis meie hinnainfo põhjal 9. veebruaril Prisma kaupluses 500grammine Paulig Presidendi kohv 47,90 ja päev hiljem juba 44,50, hinnalanguse tegid läbi ka Tallinna Piimatööstuse mustikamoosiga 43g glasuurkohuke 4.30 pealt 3.50 peale, Domino 175 g küpsised 15,90 pealt 13,90 peale, banaan 17.50 pealt 14.90 peale ja kartul 3.20 pealt 2.60 peale,“ ütles Mägioja.

Rimi 9. veebruaril tehtud hinnainfo võrdlus Säästumarketi ja Prisma kauplustes  näitas, et enimostetud toodete hinnad olid Prismas 9. veebruaril 13% kõrgemad kui Säästumarketis.

Mägioja sõnul ei näita üksikute toodete hinnavõrdlused õiget pilti kaupluste tegelikust hinnatasemest ja nende põhjal ei tohiks teha üldistusi.

„Ilmselt annaks õigema pildi hindadest igapäevane hindade järjepidev võrdlemine pikema perioodi jooksul. Jaekettide poolt üksikute hindadega ostukorvi lõpptulemuse allaviimise vältimiseks tuleks võrrelda korraga vähemalt 100 toodet ning need peaksid olema kõigis võrreldavates kauplustes olemas ning seda võrreldavat toodete nimekirja tuleks sealjuures pidevalt vahetada,“ ütles ta.

„Praegusel kujul hinnavõrdluste tegemine põhjustab hinnasõda, mis oma olemuselt ei ole ju midagi muud kui negatiivse tulemusega võidumäng ning milles võitjaid ei ole,“ nentis Mägioja.

TNS Emori uuringuspetsialist Mari-Ann Bankier märkis, et ta ei oska Prisma hinnamuutusi ja nende põhjuseid kommenteerida. Rimi nimetatud toodetest olid tema sõnul veebruari ostukorvis vaid banaan ja kartul, kuid Paulig President, Tere glasuurkohuke ja Domino küpsised ei olnud ostukorvi kaasatud.

„Uuringu tulemused on Emori omandis ning kõigil huvilistel on võimalik neid Emorilt tellida,“ lisas ta.
 
Eile avaldas TNS Emor igapäevakaupade hinnaseire veebruari tulemused, mille järgi oli ostukorvi maksumus soodsaim Prismas. Viie suurema poeketi kauplustest olid keskmisest kõrgemad hinnad Selveris 6 protsendi ja Rimis 2,3 protsendi võrra, madalamad Prismas 5,8 protsenti ja Säästumarketis 3,1 protsenti. Maxima hinnad olid viie poe keskmise lähedal.

TNS Emor kaardistas uuringus ligi 40 tooterühma ja ligi 50 toodet.

Rimile kuulub Eestis kodulehe järgi 78 kauplust, sealhulgas 10 hüpermarketit, 10 supermarketit ja 58 odavmüügikauplust.

Prismal on Eestis viis Peremarketit, mis kõik asuvad Tallinnas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara