Minimaalne tubakaaktsiis tõuseb 2018. aastaks 41%

Euroopa Nõukogu otsustas tõsta minimaalse sigaretiaktsiisi 2014. aasta 64 eurolt tuhande sigareti kohta 90 eurole, kõik liikmesriigid peavad aktsiisi nõutud tasemele kergitama hiljemalt 2017. aasta lõpuks.

Pärast pikki arutelusid jõudis Euroopa Nõukogu tubaka ja tubakatoodete aktsiisi struktuuri muutvale kokkuleppele 16. veebruariks.

Järsku aktsiisitõusu põhjendatakse rahva tervise kaitsega. Euroopa Nõukogu teatas samas, et direktiivi muutmine kannab ka maksusüsteemu uuendamise, reeglite lihtsustamise ja läbipaistvamaks muutmise eesmärki.

Miinimumaktsiisi tõusu kõrval kerkib ka proportsionaalne aktsiis, praeguselt 57%-lt 60%-le keskmisest müügihinnast.

Eesti sai aktsiisitõusuks üleminekuaja 2018. aastani. Samasuguse üleminekuaja kauplesid välja ka Läti, Leedu, Ungari, Poola, Rumeenia, Bulgaaria ja Kreeka.

Eelmine sigareti aktsiistõus toimus Eestis 1. jaanuaril 2010, ulatudes ligikaudu 5%ni. Alkoholi-, tubaka-, kütuse ja elektriaktsiisi seaduse seletuskiri ütleb, et eeloleval aastavahetusel lisandub sigaretipaki hinnale keskmiselt kaheksa krooni.

2011. aasta aktsiisitõusu tulemusena kerkib sigareti aktsiisimäär Eestis ligikaudu 83 eurole tuhande sigareti kohta ehk 20%, ehkki tubakaaktsiisi tõstmiseks ja selle jupitamiseks on aega viis ja pool aastat.

Lätis on juba praegu iga teine sigaret salakaup. Eestis on salasigaretid rohkem levinud Ida-Virumaal, kuid kõik soovijad saavad neid üsna vabalt osta ka Tallinnast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara