Kati Kusmin: jaekaubandus sõltub töötuse probleemist

Kogu jaekaubandus sõltub sellest, kui kiiresti töötuse probleem Eestis lahendatakse. Praegu veel majanduses olulisi struktuurseid muudatusi pole toimunud, märkis ETK Grupi juhatuse esimees Kati Kusmin.

Arvestades seda, mis jaekaubanduses toimub ja arvestades suurt töötute hulka Eestis, arvan, et ETK Grupi mullust tulemust võib rahuldavaks hinnata, ütles ETK juhatuse esimees Kati Kusmin.

ETK Grupi 2009. aasta netokäive oli 5,76 miljardit krooni, mis jääb 2008. aasta tulemusele kuuendiku võrra alla – 2008. aastal ulatus grupi netokäive 6,86 miljardi kroonini.

Mullust kasuminumbrit Kusmin öelda ei soovinud, sest tegemist on esialgsete auditeerimata tulemustega. Grupp tervikuna oli väikeses plussis, soostus ta siiski lisama.

Kusmini sõnul saab jaekaubandusel tervikuna ja samuti ETK Grupil tänavu esimeses kvartalis väga raske olema. „Jaekaubandus on ju vägagi sõltuv sellest, kuidas inimesed rakendust leiavad, sest siis saavad nad rohkem tarbida ja kulutada,“ põhjendas Kusmin.

Kusmin avaldas arvamust, et ilmselt nende grupi käive sarnaselt möödunud aastale kuuendiku võrra ei lange, sest baas on tänavu madalam. „Võrreldes möödunud aastaga tänavu mingi langus tõenäoliselt ikka tuleb, aga seda määra ei oska ma prognoosida,“ lisas Kusmin.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara