MTA: avastatud salasuitsude arv kasvas üle kolme korra

Maksu- ja tolliameti andmetel kasvas avastatud salasigarettide arv mullu üle kolme korra, kuid salaturu osakaal on viimastel aastatel püsinud stabiilne.

MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Järg ütles, et sigarettide salaturu osakaal on viimastel aastetel püsinud 10-15% kandis ja lisas, et see on maksuhalduri tõhusa töö tulemus ELi välis- ja sisepiiril.

2009. aastal avastati ligi 13,3 miljoni salasigaretti, mis on üle kolme korra enam, kui 2008. aastal, mil sama number oli 5,5 miljonit sigaretti. Järg märkis, et sigarettide piirnormi vähendamisega 200-lt ehk ühelt plokilt 40-le ehk kahele pakile alates 1. juulist 2009 kaasnes reisijate arvu vähenemine, aga ka sigarettide peitmise uued viisid.

"Võib öelda, et salasigaretivedaja on tavaliselt nooremapoolne inimene ning tihti töötu," iseloomustas Järg salakaubavedajat. Teist korda salakauba väärteomenetluse korras karistatud isiku suhtes alustatakse aga juba kriminaalasi. Väärteomenetluses saab eraisikule määrata kuni 18 000 krooni trahvi.

"Maksutõusud kasvatavad riske, kuna salakaubavedajate võimalik kasum on suurem. Maksu- ja tolliamet peab riskide kasvades sellistesse valdkondadesse täiendavat ressurssi lisama," kommenteeris Järg samas.

Kui palju raha ja inimesi tuleva aasta 1. jaanuarist salasigarettide tõkestamiseks vaja oleks, Maksu- ja tolliamet ei täpsustanud.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara