MTA: avastatud salasuitsude arv kasvas üle kolme korra

Maksu- ja tolliameti andmetel kasvas avastatud salasigarettide arv mullu üle kolme korra, kuid salaturu osakaal on viimastel aastatel püsinud stabiilne.

MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Järg ütles, et sigarettide salaturu osakaal on viimastel aastetel püsinud 10-15% kandis ja lisas, et see on maksuhalduri tõhusa töö tulemus ELi välis- ja sisepiiril.

2009. aastal avastati ligi 13,3 miljoni salasigaretti, mis on üle kolme korra enam, kui 2008. aastal, mil sama number oli 5,5 miljonit sigaretti. Järg märkis, et sigarettide piirnormi vähendamisega 200-lt ehk ühelt plokilt 40-le ehk kahele pakile alates 1. juulist 2009 kaasnes reisijate arvu vähenemine, aga ka sigarettide peitmise uued viisid.

"Võib öelda, et salasigaretivedaja on tavaliselt nooremapoolne inimene ning tihti töötu," iseloomustas Järg salakaubavedajat. Teist korda salakauba väärteomenetluse korras karistatud isiku suhtes alustatakse aga juba kriminaalasi. Väärteomenetluses saab eraisikule määrata kuni 18 000 krooni trahvi.

"Maksutõusud kasvatavad riske, kuna salakaubavedajate võimalik kasum on suurem. Maksu- ja tolliamet peab riskide kasvades sellistesse valdkondadesse täiendavat ressurssi lisama," kommenteeris Järg samas.

Kui palju raha ja inimesi tuleva aasta 1. jaanuarist salasigarettide tõkestamiseks vaja oleks, Maksu- ja tolliamet ei täpsustanud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara