MTA: avastatud salasuitsude arv kasvas üle kolme korra

Maksu- ja tolliameti andmetel kasvas avastatud salasigarettide arv mullu üle kolme korra, kuid salaturu osakaal on viimastel aastatel püsinud stabiilne.

MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Järg ütles, et sigarettide salaturu osakaal on viimastel aastetel püsinud 10-15% kandis ja lisas, et see on maksuhalduri tõhusa töö tulemus ELi välis- ja sisepiiril.

2009. aastal avastati ligi 13,3 miljoni salasigaretti, mis on üle kolme korra enam, kui 2008. aastal, mil sama number oli 5,5 miljonit sigaretti. Järg märkis, et sigarettide piirnormi vähendamisega 200-lt ehk ühelt plokilt 40-le ehk kahele pakile alates 1. juulist 2009 kaasnes reisijate arvu vähenemine, aga ka sigarettide peitmise uued viisid.

"Võib öelda, et salasigaretivedaja on tavaliselt nooremapoolne inimene ning tihti töötu," iseloomustas Järg salakaubavedajat. Teist korda salakauba väärteomenetluse korras karistatud isiku suhtes alustatakse aga juba kriminaalasi. Väärteomenetluses saab eraisikule määrata kuni 18 000 krooni trahvi.

"Maksutõusud kasvatavad riske, kuna salakaubavedajate võimalik kasum on suurem. Maksu- ja tolliamet peab riskide kasvades sellistesse valdkondadesse täiendavat ressurssi lisama," kommenteeris Järg samas.

Kui palju raha ja inimesi tuleva aasta 1. jaanuarist salasigarettide tõkestamiseks vaja oleks, Maksu- ja tolliamet ei täpsustanud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara