Philip Morris: salasigaretid kahjustavad kaupmeeste äri

Salasigarettide levik kahjustab mitte üksnes tubakatootjate, vaid ka kõikide teiste legaalses käitlemisahelas tegutsevate ettevõtete, nagu näiteks hulgi- ja jaekaupmeeste, äri, ütles Philip Morris Eesti korporatiivsuhete juht Kai Raamat.

"Mõistame ning toetame pingutusi, mille eesmärgiks on kindlustada ning planeerida tubakaaktsiisi laekumised väga raskes ja keerulises majanduslikus olukorras," kommenteeris Raamat lisades, "kuid oleme mures, et järsud tubakaakstiisi tõusud suurendavad veel rohkem salasigarettide kättesaadavust."

Raamat märkis, et salasigaretid on kahjulikud nii Philip Morrisele ja teistele tubakatootjatele kui kõikide teiste legaalses käitlemisahelas tegutsevate ettevõtete äritegevusele. Need vähendavad aga ka riigieelarve laekumisi ning toovad kaasa kuritegevuse ning varimajanduse kasvu.

"Arvestades Eesti tubakaturu olukorda, peame oluliseks vältida väga suuri aktsiisimäära tõuse. Seesugused tõusud teevad ülepiirikaubanduse teistest ELi ning mitte ELi riikidest väga atraktiivseks," sõnas Raamat. "Usume, et Eesti peaks uute miinimummäärade saavutamiseks kasutama ette antud üleminekuperioodi, võttes seejuures arvesse salaturu arengud ning selle mõju majandusele. Samuti peaks ära kasutama uue maksudirektiivi teised väljapakutud vahendid ning võimalused."

Eesti Konjunktuuriinstituudi hinnangul moodustasid ainuüksi 2008. aastal illegaalsed sigaretid 20-25% kogu turust. Riigieelarveliseks kaoks oli hinnanguliselt 650 miljonit krooni aktsiisi ja käibemaksuna. 2009. aasta turuuurimuse avaldab konjunktuuriinstituut tänavu mais.

Philip Morrise hinnangul moodustas salasigarettide osakaal Eestis 2009. aasta esimeses pooles 26,6%. 2008. aasta lõpus oli see vaid 8,5%. Linnade lõikes olid salasigaretid kõige kättesaadavamad Ida-Virumaal: Kohtla-Järve salasigarettide turuosa oli 56,4%, Narva oma 55,4%. Tallinnas moodustasid salasigaretid kogu turust 27,4%, Tartus 18,3 ja Pärnus 12,8%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara