Vips: meil läheb maksimumprognoosistki paremini

Meie jaekaubandussektori käive on tänavu olnud võrreldes kõige optimistlikumate prognoosidest 4,2 protsenti suurem, ütles ABC Grupi omanik Jüri Vips.

Tema andmeil on Comarketi kauplusteketi käive olnud tänavu veebruaris 15,3 protsenti suurem kui eelmise aasta veebruaris. „Kui arvestada, et jaeturu üldine langus on praegu umbes viis protsenti, siis meie tulemus on 20 protsenti turu üldisest olukorrast parem,“ arvutas Vips.

Kaupluseid koondava ASi ABC Supermarkets müügitulu oli eelmisel aastal 558,9 miljonit krooni, mis oli 0,8 protsendi võrra vähem kui 2008. aastal. ABC Supermarkets teenis mullu 1,8 miljonit krooni kasumit, 2008. aastal sai ettevõte 3,9 miljonit krooni kahjumit.

Vips rääkis, et kui eelmise aasta esimeses kvartalis oli nende jaekaubandus miinuses, siis alates teisest kvartalist juba plussis. „Me reageerisime suhteliselt kiiresti masule ja kärpisime tööjõukulusid kümne protsendi võrra,“ selgitas Vips.

Vips pidas eelmise aasta olulisemaks sündmuseks 1700 ruutmeetri suuruse poe avamist Solarise keskuses. „See kauplus on hästi edukalt käivitunud,“ avaldas Vips rahulolu. „Selle kaupluse kolm tegutsemiskuud on oluliselt käivet suurendanud.“

ABC Supermarkets suurendas mullu müügipinda kokku viiendiku võrra, aasta lõpu seisuga oli ettevõttel müügipinda 9215 ruutmeetrit.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara