Käo puhastas Selveri ridu

A-Selveri juhatuse liige Iivi Saar ei olnud ainus, kes kaubandusketist peab nõukogu otsusega lahkuma. Hundipassi sai ka müügi-ja turundusdirektor Kadi Lainelo.

Kuigi Lainelo ja Saar ei soovinud Äripäevale enda olevikust ja tulevikust rääkida, oli NG Investeeringute üks suuromanikest Jüri Käo märksa jutukam.

Käo sõnul on loomulik, et kui vahetub juht, siis vaatavad omanikud ka juhi lähikondsete saatuse üle. Nimelt on Lainelo Äripäeva andmetel Saare hea sõbranna ja võitluskaaslane.

"Iivi Saarele otsisime meie kontsernis asendusametit, kuid ei leidnud seda. Kadi Lainelo on tubli tööinimene. Temale oleme asenduspakkumise kontserni sees teinud," lisas Käo.

Ta kinnitas, et rohkem keskastmejuhte koos Saarega koju ei saadeta.

Kas vastavad tõele selverite töötajate väited selle kohta, et Saar suutis ettevõtte sisekliima nii pingeliseks ja vastikuks ajada, et kogenud töötajad Saart enam välja ei kannatanud?

"No seda peab Selveri töötajate käest küsima. Nõukoguni sellised asjad päris ei jõua. Igal juhil on oma juhtimisstiil, kuid eelkõige peab ta olema liider, kes meeskonda suudab motiveerida," rääkis Käo.

Kas Saar ei vastanud siis nõukogu ootustele ega suutnud liidrirolli täita?

"Ei, ei! Seda ei olnud. Ta oli kõva liider. Seda küsimust meil ei tekkinud, aga kui kahe juhi ametikoha kadumisega säästetakse 40 kassapidaja palk, siis see on küll üks argumente. Ütleme, et oli kolm põhilist argumenti, millest kolmas oli palgakulu küsimus," rääkis Käo muiates.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara