Käo puhastas Selveri ridu

A-Selveri juhatuse liige Iivi Saar ei olnud ainus, kes kaubandusketist peab nõukogu otsusega lahkuma. Hundipassi sai ka müügi-ja turundusdirektor Kadi Lainelo.

Kuigi Lainelo ja Saar ei soovinud Äripäevale enda olevikust ja tulevikust rääkida, oli NG Investeeringute üks suuromanikest Jüri Käo märksa jutukam.

Käo sõnul on loomulik, et kui vahetub juht, siis vaatavad omanikud ka juhi lähikondsete saatuse üle. Nimelt on Lainelo Äripäeva andmetel Saare hea sõbranna ja võitluskaaslane.

"Iivi Saarele otsisime meie kontsernis asendusametit, kuid ei leidnud seda. Kadi Lainelo on tubli tööinimene. Temale oleme asenduspakkumise kontserni sees teinud," lisas Käo.

Ta kinnitas, et rohkem keskastmejuhte koos Saarega koju ei saadeta.

Kas vastavad tõele selverite töötajate väited selle kohta, et Saar suutis ettevõtte sisekliima nii pingeliseks ja vastikuks ajada, et kogenud töötajad Saart enam välja ei kannatanud?

"No seda peab Selveri töötajate käest küsima. Nõukoguni sellised asjad päris ei jõua. Igal juhil on oma juhtimisstiil, kuid eelkõige peab ta olema liider, kes meeskonda suudab motiveerida," rääkis Käo.

Kas Saar ei vastanud siis nõukogu ootustele ega suutnud liidrirolli täita?

"Ei, ei! Seda ei olnud. Ta oli kõva liider. Seda küsimust meil ei tekkinud, aga kui kahe juhi ametikoha kadumisega säästetakse 40 kassapidaja palk, siis see on küll üks argumente. Ütleme, et oli kolm põhilist argumenti, millest kolmas oli palgakulu küsimus," rääkis Käo muiates.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara