Tiimari teenis kasumi

Soome jaekaubandusettevõte teenis neljandas kvartalis 1,3 mln euro suuruse ärikasumi võrreldes 2008. aasta 0,3 mln eurose ärikahjumiga, teatas ettevõte börsile.

Puhaskasumiks aktsia kohta tuli viis eurosenti võrreldes 2008. aasta neljanda kvartali 19eurosendise kahjumiga.

„Aasta lõpus läks müük paremini kui aasta alguses ja ärikasum oli selgelt positiivne ja parem kui aasta tagasi,“ kirjutas Tiimari tegevdirektor Hannu Krook.

Neljanda kvartali käibe aastaseks vähenemiseks kujunes 4,6 protsenti ja käibeks 31,9 mln eurot. Ettevõtte puhaskasumiks kujunes 938 000 eurot võrreldes aastataguse 2,142 mln eurose kahjumiga.

Tiimari segmendis kasvas käive neljandas kvartalis Soomes 0,3 mln euro võrra, kuid Baltimaades käive vähenes, Poolas oli negatiivne mõju valuutakursi muutusel ja Rootsis läks suurim pood frantsiisipartnerile. Segmendi käive vähenes 28,9 mln eurolt 28 mln eruole. Rootsist ja Norrast enam käivet neljandas kvartalis ei tulnud, 2008. aasta neljandas kvartalis oli seal käive 0,2 mln eurot. Tiimari üksuse ärikasum kahanes miljonilt eurolt 0,9 mln eurole. Ärikasumis oli ühekordne kulu 4,6 mln eurot, millekst 3 miljonit tuli laovaru allahindamisest.

Gallerixi segmendi käive vähenes 4,7 mln eurolt 4 miljonile. Üksuse ärikasum kasvas 0,2 mln eurolt 0,5 mln eurole.

Ettevõte alustas kahjumlike tegevuste väljaselgitamist, et need lõpetada. Uurimise fookus on kahjumlikul Poola turul, aga ka kahjumlikel poodidel Soomes ja Rootsis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara