Kaupmehed prognoosivad vaid mõne protsendi jagu müügi kasvu

Kuigi 2009. aastal vähenes Tiimari Baltic ASi müügitulu tervelt 26%, näitas müük aasta lõpus kasvu ning tulemus oli positiivne, rääkis Äripäevale Tiimari Baltic ASi Eesti piirkonnajuht Terje Vabo.

"Tiimari Baltic ASi müügitulu kukkus nii inimeste ostujõu vähenemise kui ka uute ostukäitumise trendide kujunemise tõttu. Näiteks kahanes impulss-ostude osakaal," selgitas Vabo.

Optimistlikult lisas ta, et viimases kvartalis kasvasid müügid võrreldes aasta algusega märgatavalt ning majandusaasta resultaat oli positiivne.

Selle aasta plaanidesse kuulub Tiimaril Vabo sõnul olemasolevate kauplustega jätkamine kõigis Balti riikides ning tootevaliku täiustamine.

Helsingi börsil noteeritud Soome jaekaubandusettevõte Tiimari teatas reedel, et teenis neljandas kvartalis 1,3 mln euro suuruse ärikasumi võrreldes 2008. aasta 0,3 mln eurose ärikahjumiga. Tiimari tegevdirektor Hannu Kroon märkis, et aasta lõpus olid müüginumbrid paremad kui aasta alguses. "Ja ärikasum oli selgelt positiivne ja parem kui aasta tagasi," märkis Krook.

Eratabimine madalseisus
"Usun, et paljud kogesid sama mustrit," vastas AS Novaluxi tegevjuht Margo Pruunlep Äripäeva küsimuse peale, kas ka Novalux täheldas aasta alguses kehvemat müüki kui aasta lõpukuudel. Ta lisas, et aasta lõpp oli ka Novaluxi müükides selgelt parem kui algus, sest tarbimispühad ehk jõulud mõjuvad üldjuhul alati müükidele kenasti.

Mida prognoosite selleks aastaks? "Eratarbimine jääb endiselt madalseisu," rääkis Pruunlep.

Jysk Linnine'n Furniture OÜ piirkonnajuht Rein Almet ütles Äripäevale, et praegu on selline aeg, kus kõik muudkui ootavad, et müük hakkaks tõusma. "Kas just endisele tasemele, aga väikest tõusu oodatakse ikka," lisas ta. Jaanuar oli Jyskile tagasihoidlikum, veebruaris märgati Almeti sõnul väikest müüginumbrite tõusu.

"Võib täheldada, et suuremate ostude korral käivad inimesed enne mitu korda poes," rääkis Almet klientidest.

Superbox toetas müüki
"2009. aasta müük kasvas 18,8% võrreldes 2008. aastaga, mis tulenes eelkõige 2008. aasta lõpus ettevõtte portfelli lisandunud Superboxi kaupluste lisandunud müügist," rääkis KoduExtra OÜ juhatuse liige Tõnu Lemsaar.

Mis on mis
Odavjaemüügiketid Eestis

Tiimari
Registreeritud Helsingi börsil, gruppi kuulub kaks kaubamärki Tiimari ja Gallerix.
Kuues riigis ligi 300 poodi.
Jysk
Kauplused asuvad kogu maailmas ja nende arv ületab 1000.
KoduExtra
Kauplustekett loodi 1998. aastal. Praegu on kauplusi kokku 11.
Suuromanik on Soome firma Scandinavian Non-Food Center KY ja Rukax OY ning Scan-Tukka OY. Osanik Reijo Aulis Mänpää.
Novalux
Kodulehe andmetel avati esimene pood Eestis 2000 aastal. Praeguseks on Eestis 15 kauplust.
Kuulub võrdselt Holland Holding OÜ-le ja Novest Holding ASile.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara