Rakvere Lihakombinaat ostis Lätis veel ühe lihatööstuse

Täna allkirjastas Rakvere Lihakombinaadi tütarettevõtte Rigas Miesnieks lepingu, millega omandab Jelgava lihatööstuse enamusaktsiad.

Rakvere Lihakombinaadi juhi Anne Mere sõnul on ettevõtte 2010. aasta eesmärgiks turuosa oluline suurendamine Lätis ja Leedus, kus tegutsevad tütarfirmad. "Kahe tugeva lihatööstuse ühinemine on hea võimalus kasvatada tulevikus turuosa Läti lihatoodete turul," lisas ta.

Rigas Miesnieksi juhi Juhan Mati ütlusel tugevneb lihatööstuste ühinemisel toodete portfell. "On võimalik kasutada efektiivsemalt nii Rigas Miesnieks kui ka Jelgava lihatööstuse hiljutisi investeeringuid ettevõtete tehnoloogiatesse," lisas ta.

"Meie eesmärgiks on ettevõtte liidripositsiooni jätkuv tugevdamine ning turuosa kasvatamine, pakkudes kvaliteetseid ning laia maitsevalikuga lihatooteid," selgitas Matt.

Leping jõustub Läti konkurentsiameti poolt ühinemisele heakskiidu andmisel.

1922. aastal asutatud Rigas Miesnieks on 1997. aastast Rakvere Lihakombinaadi tütarettevõte ning kuulub 1998. aastast kontserni HK Scan. Rigas Miesnieks on Läti lihatoodete turu liider 23%se turuosaga.

Lisaks emaettevõttele, Rakvere Lihakombinaadile, kuuluvad lihatööstuskontserni ka Eesti lihakasvatusettevõte Ekseko, linnulihatootja Tallegg, Rigas Miesnieks Lätis ja Klaipedos Maisto Mesos Produktai Leedus.

HK Scani kuuluvad ettevõtted Soomes, Rootsis, Baltimaades ja Poolas. 2009. aastal oli kontserni kogukäive 2,125 miljardit eurot ja EBIT 55,1 miljonit eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara