Rakvere Lihakombinaat ostis Lätis veel ühe lihatööstuse

Täna allkirjastas Rakvere Lihakombinaadi tütarettevõtte Rigas Miesnieks lepingu, millega omandab Jelgava lihatööstuse enamusaktsiad.

Rakvere Lihakombinaadi juhi Anne Mere sõnul on ettevõtte 2010. aasta eesmärgiks turuosa oluline suurendamine Lätis ja Leedus, kus tegutsevad tütarfirmad. "Kahe tugeva lihatööstuse ühinemine on hea võimalus kasvatada tulevikus turuosa Läti lihatoodete turul," lisas ta.

Rigas Miesnieksi juhi Juhan Mati ütlusel tugevneb lihatööstuste ühinemisel toodete portfell. "On võimalik kasutada efektiivsemalt nii Rigas Miesnieks kui ka Jelgava lihatööstuse hiljutisi investeeringuid ettevõtete tehnoloogiatesse," lisas ta.

"Meie eesmärgiks on ettevõtte liidripositsiooni jätkuv tugevdamine ning turuosa kasvatamine, pakkudes kvaliteetseid ning laia maitsevalikuga lihatooteid," selgitas Matt.

Leping jõustub Läti konkurentsiameti poolt ühinemisele heakskiidu andmisel.

1922. aastal asutatud Rigas Miesnieks on 1997. aastast Rakvere Lihakombinaadi tütarettevõte ning kuulub 1998. aastast kontserni HK Scan. Rigas Miesnieks on Läti lihatoodete turu liider 23%se turuosaga.

Lisaks emaettevõttele, Rakvere Lihakombinaadile, kuuluvad lihatööstuskontserni ka Eesti lihakasvatusettevõte Ekseko, linnulihatootja Tallegg, Rigas Miesnieks Lätis ja Klaipedos Maisto Mesos Produktai Leedus.

HK Scani kuuluvad ettevõtted Soomes, Rootsis, Baltimaades ja Poolas. 2009. aastal oli kontserni kogukäive 2,125 miljardit eurot ja EBIT 55,1 miljonit eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara