Rootsi kaubandustöötajate streik võib rikkuda pühade müügikäibe

Rootsi jaekaubandustöötajate ametiühing ähvardab vahetult lihavõttepühade eel streiki alustada, kui ummikusse jõudnud palgakõnelused lahendust ei leia.

Kaubandusettevõtetele oleks see tõsine löök – lihavõttepühad on jõulude järel üks vilkamaid ostuperioode.

Rootsi kaubandusuuringute instituudi andmeil ostavad rootslased lihavõttepühade nädalalõpul toidukaupu ligi kuue miljardi Rootsi krooni väärtuses, mida on 20% rohkem kui tavalisel nädalalõpul. Eriti oluline kauplemispäev on suur neljapäev, mil ostetakse lõviosa pühade toidust ja maiustustest. Just sel päeval ähvardavad kaubandustöötajad nüüd streiki alustada.

Ametiühing teatas, et 5000 ühingu 125 000 liikmest on valmis 1. aprillist streiki alustama.

Streik tabaks muuhulgas selliste firmade nagu Hennes & Mauritz, Ikea, ICA, Bauhaus, Kappahl, Lindex erinevaid kauplusi.

„Streigiähvardus on mõeldud selleks, et survestada teist poolt tõsistele läbirääkimistele,“ teatas ametiühingu juht Lars-Anders Häggström tänases avalduses.

Rootsi ametiühingud, mis esindavad Rootsis kokku 3,3 miljonit töötajat, peavad kõnelusi uue palgakokkuleppe sõlmimiseks. Senised kokkulepped aeguvad märtsi lõpus. Kaubandustöötajad nõuavad vähemalt 2,6% suurust palgatõusu, vahendas agentuur Bloomberg.

Rootsi keskpanga prognoosi järgi kerkivad palgad Rootsis ajavahemikul 2010-2012 keskmiselt 2,5%.
.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara