Teet Soorm huvide konflikti ei näe

Seakasvataja Ekseko juhatuse esimees Teet Soorm eitab huvide konflikti olukorras, kus tema juhitav firma tagab tulu isa Ain Soormiga seotud seafarmidele.

"Ma ei näe, et juriidiliselt oleks midagi mittekorrektset. Ka minu puhul, seoses ASi Ekseko juhatuse liikme lepinguga. Ma ise pole selle ettevõtte juhtimisega seotud ja ma ei oma ka teistes ettevõtetes osalusi," rääkis Soorm.

Sealiha saamiseks on Ekseko sõlminud pikaajalised lepingud nn partnerfarmidega, kes saavad Eksekolt põrsaid, et saata need pärast vajaliku nuumakaalu kogumist tagasi Eksekosse või otse Rakvere Lihakombinaati. Mitmed partnerfarmid on läbi omandisuhete seotud Ain Soormi ainuomanduses OÜga Tarva Konsultatsioonid.

"Isegi ettevõtte audiitorid on mõni aasta tagasi küsinud selle teema kohta. Isal on vähemusosalusi ka teistes põllumajandus- ja teedeehitus firmades, aga see ei tähenda, et siin kusagil minu jaoks oleks huvide konflikt peidus," lisas Ekseko juhatuse esimees.

Teet Soormi sõnul on ta isa olnud viimased kolm aastat kodus pensionil. "Enne seda tegi ta ka artiklis mainitud firmas igapäeva tööd ja ka see oli kõigile asjaga seotud isikutele teada," sõnas ta.

Seda teemat soovitas Teet Soorm arutada tema isaga. "Tema on eluaeg olnud põllumees ja sellega tegelenud. Siit uudisest võib kõike välja lugeda, ka huvide konflikti. Kuid kui inimene on elu aeg põllumajandusega tegelenud ja sellel erialal tegutsenud ja nendesse asjadesse oma elu ja tervise panustanud – siis ma ei usu, et ta oleks midagi valesti teinud, omades paarkümmend protsenti mingist ettevõttest," märkis Ekseko juht.

AS Ekseko on üks suurematest seakasvatusettevõtetest Balti riikides ja Põhjamaades. Kui 2004.aasta lõpuks kasvas Ekseko farmides 94 500 siga, siis eelmise aasta lõpuks juba üle 120 000.

Tänavu kasvatab Ekseko seakasvatussüsteem oma emafirma, ASi Rakvere Lihakombinaat tapamajale üle 255 000 nuumsea. Mullu realiseeris Ekseko koos nuumseakasvatuse lepingupartneritega Rakvere Lihakombinaadi tapamajja üle 245 000 nuumsea.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara