Remmelg: Ragn-Sells ei riku krõpsupakendiga seadust

Krõpsupakendite eraldi kogumine energiakasutuse eesmärgil pole vajalik ega seadusega nõutud, ütles Ragn-Sells ASi ärijuht Agu Remmelg.

"Segaolmeprügi saab edukalt põletada kas plaanitavas Iru jäätmepõletustehases või Ragn-Sellsi jäätmekütuse tehases," selgitas ta.

Pühapäeval ütles MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees Aivo Kangus, et Ragn-Sells palub oma sorteerimisjuhendis visata pakendid prügikasti, käitudes nii ebaeetiliselt kui ka seadusevastaselt.

Agu Remmelg märkis, et krõpsupakid on rasvaga määrdunud ja seetõttu ei sorteerita neid välja materjalina ringlussevõtu eesmärgil. "Määrdunud pakend sobib jäätmekäitlushierarhias madalamal asuvatele käitlusviisidele nagu ladestamine või energiakasutus. Viimast meetodit kasutabki Eesti Pakendiringlus," kinnitas ta.

Valikkogumine on tema ütlusel otstarbekas eelkõige nende pakendite või jäätmete eraldamiseks, mis on piisavalt kvaliteetsed ja puhtad ringlussevõtuks materjalina.

"Piisava materjalikvaliteedi tagamiseks on oluline teha jäätmete liigitikogumine tavakodaniku jaoks lihtsaks. Selleks ongi Tootjavastutusorganisatsioon OÜ koostöös Ragn-Sellsiga algatanud eramuomanikule pakendikoti teenuse ja korrusmajadele pakendikonteineri teenuse," rääkis Remmelg.

Ragn-Sellsi kogemusel annab kõige parema tulemuse vahetult tarbija juurest pakendite kogumine. "Avalikest konteineritest kogutud pakendijäätmed on kõige kehvema kvaliteediga ja seetõttu sobivad paremini energiakasutuseks. Kaasaegsete tehnoloogiliste lahenduse kasutamisel ei ole vaja määrdunud krõpsupakke muust prügist eraldada. Selle töö saab vabalt jätta masinatele," seletas Remmelg.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara