Remmelg: Ragn-Sells ei riku krõpsupakendiga seadust

Krõpsupakendite eraldi kogumine energiakasutuse eesmärgil pole vajalik ega seadusega nõutud, ütles Ragn-Sells ASi ärijuht Agu Remmelg.

"Segaolmeprügi saab edukalt põletada kas plaanitavas Iru jäätmepõletustehases või Ragn-Sellsi jäätmekütuse tehases," selgitas ta.

Pühapäeval ütles MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees Aivo Kangus, et Ragn-Sells palub oma sorteerimisjuhendis visata pakendid prügikasti, käitudes nii ebaeetiliselt kui ka seadusevastaselt.

Agu Remmelg märkis, et krõpsupakid on rasvaga määrdunud ja seetõttu ei sorteerita neid välja materjalina ringlussevõtu eesmärgil. "Määrdunud pakend sobib jäätmekäitlushierarhias madalamal asuvatele käitlusviisidele nagu ladestamine või energiakasutus. Viimast meetodit kasutabki Eesti Pakendiringlus," kinnitas ta.

Valikkogumine on tema ütlusel otstarbekas eelkõige nende pakendite või jäätmete eraldamiseks, mis on piisavalt kvaliteetsed ja puhtad ringlussevõtuks materjalina.

"Piisava materjalikvaliteedi tagamiseks on oluline teha jäätmete liigitikogumine tavakodaniku jaoks lihtsaks. Selleks ongi Tootjavastutusorganisatsioon OÜ koostöös Ragn-Sellsiga algatanud eramuomanikule pakendikoti teenuse ja korrusmajadele pakendikonteineri teenuse," rääkis Remmelg.

Ragn-Sellsi kogemusel annab kõige parema tulemuse vahetult tarbija juurest pakendite kogumine. "Avalikest konteineritest kogutud pakendijäätmed on kõige kehvema kvaliteediga ja seetõttu sobivad paremini energiakasutuseks. Kaasaegsete tehnoloogiliste lahenduse kasutamisel ei ole vaja määrdunud krõpsupakke muust prügist eraldada. Selle töö saab vabalt jätta masinatele," seletas Remmelg.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara