Euroopa jaemüük languses

Euroopa jaemüük kahanes veebruaris üheksa kuu kiireimas tempos, kuna kasvav tööpuudus hoiab tarbimist tagasi.

Euroalal kahanes jaemüük jaanuariga võrreldes 0,6%, teatas täna Euroopa statistikaamet Eurostat. See on kõige suurem langus 2009. aasta maist.

Aastatagusega võrreldes kahanes jaemüük veebruaris 1,1%.

„Tarbimine jääb kasvu piduriks,“ ütles agentuurile Bloomberg Dekabanki ökonomist Andreas Scheuerle. „Tarbimist pärsib tööturu seis. Tänavune aasta tuleb parem kui 2009. aasta, kuid normaalsetest oludest oleme alles kaugel.“
.
Euroopa Liidus tervikuna jaemüük veebruaris jaanuariga võrreldes ei muutunud. Andmed esitanud riikidest vähenes müük 13 riigis ning kasvas seitsmes. Aastatagusega võrreldes vähenes müük 0,7%.

Suurim jaemüügi langus eelnenud kuuga võrreldes oli Portugalis (3,4%), Eestis (2,3%) ning Sloveenias (1,7%). Kõige suurem jaemüügi kasv oli Suurbritannias (2,2%), Maltal (0,9%) ning Prantsusmaal (0,6%).

Saksamaal kahanes jaemüük 0,4%.

Töötuse määr kasvas euroalal veebruaris 10%le, mis on kõrgeim näit 1998. aasta augustist. Lisaks pärsib tarbimist nafta hinna tõus (tänavu 8,1%), mis jätab vähem raha kulutamiseks.

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Blogid

Statistika

Teabevara