Hiinal esimene kaubandusdefitsiit

Hiina teatas märtsis viimase kuue aasta esimesest kaubandusdefitsiidist, mis aitab Hiina valitsusel pareerida USA ja teiste riikide survet jüaani kursi tugevdamiseks.

Hiina tolliameti teatel ulatus defitsiit märtsis 7,24 miljardile dollarile, vahendas agentuur Bloomberg. Võrdluseks ületas veebruaris eksport impordi 7,6 miljardi dollari võrra.

Aastatagusega võrreldes kasvas import märtsis 66% ning eksport 24,3%.

Ühe kuu kaubandusdefitsiit ei veena siiski veel USAd survet leevendama, et Hiina oma dollariga seotud valuutal tugevneda laseks. USA Kongressis kõlavad järjest häälekamalt üleskutsed tituleerida Hiina valuutaga manipuleerijaks.

Juba sel kuul võib Hiina kaubavahetus muu maailmaga taas plussis olla.

„See on ajutine defitsiit ja me usume jätkuvalt, et Hiina jüaani kursi dollari suhtes lähinädalatel lõdvemaks laseb,“ ütles Bloombergile JPMorgani ökonomist Wang Qian.

Hiina keskpank on hoidnud jüaani 6,83 jüaani tasemel dollarist 2008. aasta juulist saadik.

„Märtsikuu defitsiidi peamine põhjus oli Hiina buumis siseturu nõudlus,“ ütles Hiina tolliameti statistikabüroo juht Huang Guohua.

Esimese kvartali impordi kasv oli suurim vastava statistika kogumise algusest 1980. aastal, aidates  Huangi sõnul kaasa maailmamajanduse toibumisele ning tasakaalutuse vähenemisele ülemaailmses kaubanduses.

Selle aasta esimeses kvartalis kahanes Hiina kaubandusülejääk läinud aasta sama perioodiga võrreldes 76,7% 14,49 miljardile dollarile.

Need numbrid jäävad ilmselt edaspidigi sordiini alla, kuna ekspordi kasvu pärsib nõrk nõudlus ja kasvav protektsionism ning import jätkab tugevat kasvu, ütles Huang.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara