EPKK spetsialist: Rimi nöögib tootjaid

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) põllumajandusvaldkonna spetsialisti Martin Vileni sõnul vabandas Rimi lihaskandaali pärast küll tarbijate ees, kuid tööstusi nöögitakse endiselt edasi.

Vilen ütles ETV saates "Terevisioon", et kui teiste kaubanduskettidega on võimalik hinnakujunduse osas läbirääkimisi pidada, siis Rimiga see nii pole.

"Lepingute sõlmimine käib pigem nii, et Rimi valmistab lepingu ette, saadab tootjale ja tootja lihtsalt kas kirjutab õigel ajal alla ja jätkab müümist kaupluseketis või ei kirjuta alla ja järgmine päev leiab kogu oma toodangu ukse tagant," kirjeldas ta.

"Rimi kasutab ka "peeneid trikke" enne jaanipäeva, jõulusid, kui tehased on tootnud arvestusega, palju kaubakogust müüakse, kuid näiteks nädal aega enne jaanipäeva visatakse ettevõtte toodang välja. Et kui hinda ei alanda, siis sina jaanipäeval ei müü. Ettevõttel tuleb iga päev tonnide kaupa toodangut juurde, neil lihtsalt ei ole seda ladustada mitte kuhugi," rääkis Vileni.

Rimi ja Säästumarketi turundus- ja kommunikatsioonijuht Evelin Mägioja kommenteeris, et kui Vileni väited Rimi jäikuse kohta hinnakujundusel paika peaksid, siis vaevalt, et Rimis üldse mõni toode müügil oleks.

 

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara