ETK Grupp korrastab hankesüsteemi

ETK Grupp hakkab alates sügisest ostma tsentraalselt sisse rohkem kui 60% kaubast, rääkis täna ajakirjanikega kohtunud grupi juht Kati Kusmin.

Praegu on nii, et kohalikud tootjad peaks Eesti suurimasse kaubandusketti müüki saamiseks sõlmima kokkulepped 19 ETK Gruppi kuuluva tarbijate ühistuga. Ka toiduainetööstuste huvi on, et kogu grupi peale oleks üks konkreetne inimene, kes sortimendi üle vaatab, märkis Kusmin.

Sügiseseks sortimendihooajaks peaks välja töötatama ka süsteem, mille kohaselt kohalike tootjate kaupa ümbruskonna ETK kauplustesse müüki võetakse. Kava järgi tuleb kõik sisseostu põhitingimused kooskõlastada keskühistus.

Hetkel on nii, et kohalikud tarbijate ühistud valivad 40% sortimendist ise, ülejäänud 60% kaubast tuleb valdavalt maapoode koondava ETK kauplustesse kesklao kaudu.

Kusmin tunnistas, et ETK-l pole ka ühtset palgapoliitikat ega kaupluste majandamise praktikat, mis võimaldaks kulusid alandada ja paremini konkurentsis püsida. Nüüd on ETK palganud inimese, kes hakkab kaupluste majandamist analüüsima ja häid praktikaid levitama.

Rohkem kui 300 kauplust koondavale ETK-le kuulub Eestis kõige suurem osa jaekaubandusturust, Järgnevad Rimi, Selver ning Maxima. Prismale kuulub suhteliselt väike osa jaekaubanduse turust.

 

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara