Cafe Imperio elustab ajalugu

Cafe Imperio on võtnud eesmärgiks tuua tänasesse päeva möödunud sajandi esimese poole restoranikultuuri.  Nii nad lubavad menüü sissejuhatuses ja ka koduleheküljel.  Road olla tehtud saja-aastase kokaraamatu järgi, kinnitas kelner.

 Cafe Imperio asub Lauteri tänava keldris. Sisenemine nõuab parajat sihikindlust – enne kui restoranini jõuab, tuleb läbida pikk ja kitsas käik. Hubasust on keldris raske luua, esinduslikkust peaaegu võimatu. Jääb üle ajalugu: vana-aja hõngu üritatakse luua üksikute vanade fotode ja väikeste keldriakende ette riputatud tuttidega sametkardinate abil.  Muudest disainielementidest on märkimisväärseim valge ja romantiline tütarlaps-veevalaja skulptuur.

Menüü on vanas eesti keeles, ikkagi ajaloolised road: salat juustu ja päewalille õliga, würtsi räimed kallerti sees, rohelise erne püreesupp, terwe kala vähi soostiga. Kirjaviisile vaatamata on kõik arusaadav, road enam-vähem lahti kirjutatud ja kui millestki puudu jääb, oskab kelner selgitusi juurde anda.

Kelner on professionaalne. Menüüd tuues ei unusta küsimast joogisoovi ja kui tellin vee, küsib üle, kas Vichy mulle sobib. Tühine asi, aga väga meeldiv.  Paljudes restoranides unustatakse joogisoov ka palaval päeval ja haruharva täpsustatakse pudelivee marki.

Seni kui oma ? la carte roogasid ootan, käib restoranis vilgas lõunaelu.  Järjest tuleb uusi päevaprae või  päevasupi sööjaid. Kiire tellimus kassa juures ja pea kohe saavad nad ka oma porgandisupi või guljaši lauale.  Portsjonid on parajalt suured ja serveeritakse ilusatelt värvilise äärega taldrikutelt. Hinnad on väikesed, salat ja vesi kuuluvad lõunaroa juurde. Menüü järgi ei telli lõunasel ajal keegi peale minu.

 

 

Cafe Imperio menüüd on vorminud natuke Prantsuse ja Saksa, kuid rohkem Vene köök. Pelmeene ei olnud, sest lambaliha olla otsa saanud, tellisin kartuli ja seene vareenikud. Serveering oli üllatav segu rustikaalsuset ja nooblist restoranikultuurist: kelneril olid valged kindad, vareenikud olid savipotis, üksik kukkel punutud korvis, aga võinuga ontlikult eraldi taldrikukesel. Menüü lubas kartuli- ja seenevareenikuid, kuid peale kartulipüree ja natukese hakitud tilli ma vareenikute seest ei leidnud. Kelner kinnitas, et kokk olla ka seeni sinna pannud, aga ma ei saanud teda uskuda – olin tõesti hoolikalt otsinud. Kartulivareenikute maitset võiks nimetada sõltuvalt sööja heatahtlikkusest kas tagasihoidlikuks või igavaks.

Kalaroog nimega "Koha ja lõhe teist moodi" serveeriti kuumal raudpannil, lisandiks kartulid ja küpsetatud köögivili. Vene, Saksa ja Prantsuse köögile lisaks on Cafe Imperios natuke ka Aasia mõjusid – pannialuseks oli puitliud kirjaga Ken Hom Tao. Kartulite kogus oli ebaproportsionaalselt suur, isegi natuke suurem kui pubiroogadel. Vaene kala aga oli pruunikas ja ülimalt kuiv, proovisin küünega – lausa krõbises. Kelner ütles, et selliseks kala lähebki, kui ta 10-15 minutit ahjus on. Jah, võib minna küll, kui on tegemist ajaloolise kalaga, mis ka enne küpsetamist üht-teist üle elanud on.

Võib-olla on Cafe Imperiol õigus, võib-olla olid saja aasta eest Tallinna restoranides tõesti sellised road ja me oleme oma kaasaegse kulinaaria poolt lihtsalt ära hellitatud. Ka nüüdisaegse menüüga restoranides olen saanud viletsat toitu küll ja küll ning selle üle ammu enam ei imesta. Aga sellised julged selgitused olematute seente ja kala eriliste küpsemisomaduste kohta üllatasid küll. Tavaliselt üritan kehva maitset mõne magusa palaga leevendada – sageli see ka õnnestub - , aga seekord läksin kohvile ja koogile naaberkohvikusse.

Lounge & restaurant Cafe Imperio

Toit: 3

Teenindus: 3

Interjöör: 3

Aadress: Lauteri 5, Tallinn

Telefon: 642 4007

Avatud: E-R 11-23, L 15-23

Põhiroogade hinnavahemik: 130-220 kr

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara