Vakra: 15 minutit enne abikõnet oli turul kõik korras

Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra on Nõmme mahapõlenud turuhoone juures kõndides trööstitu olemisega. "Turvamees tegi turu territooriumil umbes 15-20 minutit enne põlenguteate edastamist ringkäigu ega märganud midagi kahtlast," märkis linnaosa vanem.

"Suitsu ega leeke kell 23.20 veel ei olnud," lisas Vakra. Veerand tundi hiljem aga teatas turvatöötaja juba häirekeskusesse, et turuhoone akendest löövad leegid välja.

Õnnetuse kulg oli väga kiire.

„Olin siit 100 meetrit eemal, kui helistati ja öeldi, et Nõmme turg põleb. Jõudsin samal ajal kohale, kui esimene päästeauto,“ meenutab väsinud olemisega Vakra.
Tema sõnul oli alguses leek nii pisike, et võhiku arvates võinuks selle ämbri veega ära kustutada.

„Aga tuli levis kohutava kiirusega. See maja põles varemeteks 50 minutiga. Hoone süttis tänava poolt, väljapoolt. Mina ei taha siin spekulatsioone levitada, aga rahvajutud räägivad süütamisest. Eks eksperdid selgitavad, kuidas hoone põlema läks,“ räägib murest murtud mees.

Vakra viibis õnnetuspaigas terve öö. „Rääkisin öösel korduvalt ehitajaga (Raketis Grupp OÜ – toim). Ehitaja välistas elektrisüsteemist või lühisest hoone nii mastaapse mahapõlemise,“ märkis Vakra.

Mullu oktoobris pärast 3,5 miljonit krooni maksnud renoveerimisprojekti avatud Nõmme ajalooline turuhoone oli Vakra väitel Seesamis kindlustatud viiele miljonile kroonile.

Samas ei olnud renoveeritud hoonesse ehitatud automaatselt tuleõnnetuse korral töölerakenduvat kustutussüsteemi.

„Meil on kõik turu territooriumil asuvad hooned ühtsesse valvesüsteemi ühendatud. Turul on 24h mehitatud valve. Valvuril hakkaski puldis tuli vilkuma. Mees jooksis üle platsi turuhoone juurde. Märkas, et see on suitsu täis ja kutsus abi,“ kirjeldab Vakra.

Kui täna on Nõmme linnaosavalitsusele kuuluv Nõmme turg tervikuna suletud, siis juba homsest püütakse territoorium jälle kauplejatele ja ostjatele avada.

Vakra lubab, et tulevikus proovitakse hoone taastada. Millal see juhtuda võiks, ei tahtnud esialgu ennustada.

Eile õhtul kell 23.36 teatati häirekeskusele tulekahjust Nõmme turuhoones. Kui päästjad õnnetuspaika jõudsid, põles puidust turuhoone juba lahtise leegiga.

Kustutustöödest võtsid osa kuus põhiautot, kolm paakautot, kaks redelautot, kaks voolikuautot, kaks kiirabi, kaks operatiivkorrapidajat, regiooni vastutav korrapidaja ja Päästeameti operatiivkorrapidaja.

Õnnetuspaigas oli päästjate suureks mureks ja ülesandeks kaitsta ka läheduses asuvaid hooneid, mistõttu moodustati magistraalliinid väikeste turuhoonete ja kõrval asunud ärihoone kaitsmiseks.

Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud. Põleng kustutati lõplikult kell 05.32.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara