Maxima juht ei usu eurost tulenevasse hinnatõusu

Jaekaubanduses on nii tihe konkurents, et see ei võimalda eurole üleminekul hindu tõsta, ütles Maxima Eesti tegevdirektori Renatas Vaitkevicius.

"Esmatarbekaupade müüjatel pole sellise lepinguga liitumiseks tegelikult põhjust," kommenteeris Maxima Eesti tegevdirektori Renatas Vaitkevicius lepet, millega ühinejad lubavad, et ei tõsta eurole üleminekul salamahti hinda.

"Tarbija jälgib väga teraselt hindu ja reageerib kohe ka väikestele muutustele. Turg reguleerib ennast kõrge konkurentsi tõttu jaekaubanduses nii praegu kui ka pärast euro tulekut piisavalt hästi. Kuni täheldame siseturul selles sektoris enamasti vaid vähenevaid käibeid ja kasumite langust, pole mõtet hindade kunstlikust kergitamisest seoses euroga rääkida," põhjendas ta. "Jaeketid võivad liitumisega vaid vähendada osade tarbijate skeptilisust euro suhtes, kuid ka see ei näi Eestis suur probleem olevat."

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara