Maxima hoiab hinnavahest kokku kuni 6000 töötundi

Maxima Tallinna kauplused hoiavad riigikogus esimese lugemise läbinud seadusemuudatusest, mis lubab müügimaksu hinnasildil olevale kauba hinnale kassas lihtsalt juurde arvestada, kokku umbes 5000-6000 töötundi.

"Mingil määral annab see leevendust, tarbijana ma sellist asja (et hinnasildil olev ja kassas nõutav hind 1% võrra erineda võivad - toim) muidugi ei taha," kommenteeris avalike suhete juht Erkki Erilaid.

Erilaid lisas, et Maxima Tallinna kauplustes töötab praegu 500 inimest ja kui 1. juuniks tuleks müügimaks hinnasiltidele kanda, tähendaks see, et iga töötaja peaks tegelema terve päeva sildivahetusega. Samas on igas Tallinna kaupluses müügil keskmiselt 10 000 toodet.

Müügimaks rakendub umbes 90%-le Maxima sortimendist. Maksuerisisute pärast tulevad lisakulud ka raamatupidamises, ent kui suureks need kujunevad, ei osanud Erilaid öelda.

Erilaid märkis, et 1. juulist tuleb hinnasildid nagunii vahetada, kuna sellest ajast peab kauplus näitama ka toote hinda eurodes. Maxima pole hinnainfot seni eurodes avaldanud, kuigi mitmed konkurendid nii juba teevad.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara