Prisma: palgalangetus või lahkumisavaldus

Eestis tegutsev Soome poekett Prisma pani müüjate ette valiku: kas palgalangetus või lahkumine, kirjutas Helsingin Sanomat.

Soome SOK kontsernile kuuluv poekett kavatseb mais müüjate palku langetada 12-15 protsenti.

Prisma 650 müüjat Eestis kirjutas palgalangetuslepingule alla, 60 ametiühingu liiget jäi esialgu ootama kompromissettepanekut, aga praeguseks on nemadki oma allkirja andnud.

Eesti ametiühingute keskliit süüdistab Prismat ühepoolses diktaatorlikus tegutsemises, liidu juhi Harri Taliga sõnul on kärped liiga järsud ja need viidi ellu hirmu õhkkonnas.

"Tööandja ei nõustunud mingite läbirääkimistega. Eesti seaduse järgi on töölepingul kaks osapoolt ja seda võib muuta vaid mõlema poole nõusolekul. Soomes poleks Prisma saanud sellisel viisil käituda," märkis ta.

Prisma Eesti juhi Janne Lihavaineni sõnul tegutseb SOK igas riigis selle maa reeglite järgi. Prisma turuosa on Eestis 11 protsenti ja Tallinnas 25 protsenti. Aasta lõpul laieneb poekett Tartusse ja Narva.

Eestis ei ole tööandja ja töövõtjate vahel kollektiivlepinguid ja ametiühingud on nõrgad, selgitab leht Soome lugejatele.

Veebruaris ütles Lihavainen Äripäevale kasumi kukkumist kommenteerides, et see tulenes suuresti sellest, et erinevalt oma konkurentidest ei vähendanud Prisma töötajate palku. "Tänane masu on aeg, kus näidata, et kui meie väärtustes on kirjas, et peame töötajaid oluliseks, siis me ka käitume sellele lubadusele vastavalt," väitis Lihavainen.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara