Valio uuendab 35 miljoniga Võrus juustutootmist

Sel kuul algasid Valio Eesti ASi Võru juustutehases ettevalmistavad ehitustööd viiluliini paigaldamiseks. Ligi 35 miljoni kroonise ja 12 kuud kestva projekti tulemusel käivitatakse mais 2011 viilutatud juustu pakendamise liin.

"Eesti tarbija hindab mugavust, mistõttu on pikaajaline trend viilutatud juustude osakaalu suurenemisele. Täna toodame juustu Võrus, kuid viilutamine toimub Soomes, sest Võru juustutehases puudub vajalik liin," selgitas Valio Eesti direktor Kari Finska.

Investeering sisaldab nii uue liini ostmist, ümberehitustöid, paigaldamist kui töötajate koolitamist. 150- kuni 800grammiseid pakendeid pakkiva liini ostab Valio Saksamaalt.

Finska sõnul on Valio Eesti täna siinsel juustuturul teisel kohal. Koduturul tarbitakse ligi 20% Valio Võru juustutoodangust, 80% ettevõtte toodetest müüakse välisturgudel, isegi Ameerika Ühendriikides. Sellega on Valio Eesti suurim juustueksportija Eestis. "Pikemas perspektiivis on meie eesmärgiks tõusta kohalikul juustuturul liidriks. Lisaks soovime tõsta lisandväärtustoodete ekspordimahte ja seda eriti Venemaale. Viiluliin loob eeldused mõlema eesmärgi täitmiseks. Loodame investeeringu teenida tagasi viie aastaga," sõnas Finska.

Aprilli lõpus alustas Valio Eesti Tartumaal asuva Valio Laeva Meierei ulatusliku laienemisprojektiga, mille kogumaksumuseks kujuneb ligi 250 miljonit krooni. Kolme aasta pikkusele perioodile planeeritud laienemise tulemusena kasvab Laeva meierei tootmisvõimsus tänasega võrreldes kahekordseks.

Peamiselt Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Itaaliast, Soomest, Rootsist, USAst, Kreekast ja Küproselt. Ligi 320 töötajaga Valio Eesti on toorpiima kokkuostja, piimatoodete, sh juustude, eksportijaid ning Võru ja Laeva suurim tööandja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Blogid

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara