Euroopa jaemüügis ootamatult suur langus

Euroopa jaemüük oli aprillis üle ootuste suures languses, teatas täna Euroopa statistikaamet Eurostat – tunda annab tööpuuduse kasv ja sellest tingitud tarbimise vähenemine.

Märtsiga võrreldes kahanes jaemüüjate käive nii euroalal kui Euroopa Liidus tervikuna aprillis 1,2%, mis on suurim langus 2008. aasta oktoobrist. Agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikud prognoosisid pigem väikest kasvu. 

Aasta baasil oli langus vastavalt 1,5% ja 1,6%. Võrdluseks kasvas märtsis jaemüük nii euroalal kui ELis eelnenud kuuga võrreldes 0,5%.

Tänaseks andmed esitanud 19 riigist alanes jaemüügi käive aprillis eelnenud kuuga võrreldes enim Poolas (8,7%), Taanis (8,6%), Slovakkias (3,6%) ning Hispaanias (2,1%). Suurim kasv oli Belgias (1,8%) ning Saksamaal (1%).

Aasta baasil langes jaemüük enim Bulgaarias ja Leedus (mõlemas 11,7%), Taanis (8,3%) ning Lätis (7,7%). Kasv oli suurim Maltal (8,7%) ning Belgias (0,7%).

Eestis kahanes jaemüük Eurostati andmeil aprillis eelnenud kuuga võrreldes 0,7% ning aastatagusega võrreldes 7%.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara