Vello Kunman sulgeb Key Ehituskaubad

2007. aastal Eesti dividendivõtjate TOPi võitnud suurettevõtja Vello Kunman otsustas sulgeda oma noorema tütre Key järgi nime saanud firma Key Ehituskaubad.

"Key Ehituskaubad juhtkond on vastu võtnud otsuse lõpetada Key Ehituskaubad kaupluse tegevus 23. juulil 2010," seisab teade ettevõtte kodulehel. 

Ehituspoe omanik Vello Kunman määras endale 2007. aastal 122 miljonit krooni dividende, ent võttis tegelikkuses oma äridest toona raha välja vaid veidi üle kaheksa miljoni.

AS Esraven – tuntud kui Key Ehituskaubad – on Vello Kunmanile kuuluv ehitus- ja remondimaterjalide müügiga tegelev ettevõte. Oma tootevalikus pööras firma enim tähelepanu viimistlusmaterjalidele. 1997. aastast tegutsev Key Ehituskaubad asub samas hoonetekompleksis samuti Kunmanile kuuluva Järve Keskusega.

Esraveni konsolideeritud käive oli 2008. aastal 338,4 miljonit krooni, aasta varem 394,3 miljonit. Kasumit teeniti vastavalt 99,5 ja 80,4 miljonit krooni.

Ehitusmaterjalide ja -tarvete jaemüük moodustas Esraveni käivest 2008. aastal sada miljonit krooni, 2007. aastal 150 miljonit. Puhaskasumit tõi ehituskaupade müük vastavalt 106 miljonit ja 1,4 miljonit krooni.

Key Ehituskaupade juht Tamor Kaup ütles E24 teatel, et teravnenud konkurentsis on üksikul kauplusel keeruline suurte poekettidega võistelda ning Vello Kunman tõenäoliselt ehitusmaterjalide turul ei jätka.

Mullu detsembris tutvustas Äripäev Vello Kunmanit nii: "1990. aastate alguses kirjutasid äriliidrid visiitkaardile ametinimetuseks manager. Äripäeva rikaste edetabelis 823 miljoni krooni suuruse varaga 25. kohal olev Vello Kunman (57) kirjutas enda tiitliks omanik. Järve Keskuse peremehe Kunmani äriedu põhjuseks on õnnestunud erastamistehing 1995. aastal, kui ta ostis 19 miljoni krooniga telliseid tootva Silikaadi ja sai kaasavaraks maatüki Tallinnas Pärnu maantee ääres. Tootmine koliti Männikule ja kaheksa hektari suurusele maa-alale kerkis Järve Keskus, mida hiljem veelgi laiendati."

Üks väheseid kordi, kus ta on end avalikkusele näidanud, jääb aastasse 2000, mil ta koos veel mitmekümne ärimehega lipsustatud valges särgis end Raudtee Erastamise Rahva aktsiaseltsi asutajana poseeris. Fotosilma ette on Kunman võinud jääda ka Eesti presidendi välisvisiitidel, kus ta kaubandus-tööstuskoja delegatsiooni koosseisus tihti on osalenud. Ning see on enam-vähem ka kõik. Ei ühtegi intervjuud, ei ühtegi kommentaari.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara