Läti meedia lubab leiva kallinemist sel sügisel

Uue kütteperioodi alguses kallineb nii jahu kui ka leib, lubasid jahutootjad ning leivatööstused ajalehes Latvijas Avize.

Läti leivatööstuste liidu juht Karlis Zemens nimetas hinnatõusu prognoose spekulatsiooniks, kuni jahu tarnelepingud sõlmitud on. See leiab aga aset alles oktoobris.

Läti leivatööstused on gaasiaktsiisist vabastatud, kuid võib oodata gaasi enda hinna märkimisväärset tõusu. See pole aga ainus hinnatõusu põhjus, kuna vilja kokkuostuhinnad on tänavu mullusega võrreldes samuti kõvasti kasvanud, ulatudes isegi 20-30% mullusest kõrgemale.

Jahuga tegeleva Rigas dzirnavnieksi juhi Sandis Jansonsi sõnul maksab tonn kõrgema kvaliteedi nisu tänavu 126 latti (2772 kr), rukist 80 latti (1760 kr) ja kaera 65 latti (1430 kr). Jahu kallineb ilmselt 20% ja leib 3%, lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara