Valgevene plaanib impordi pea täielikku keelamist

Valgevene kaubandusministeerium valmistas ette loetelu kodumaise toodangu puudujäägist turul, mis võib tähendada peatset piiri sulgemist vastavale importkaubale, vahendas uudisteportaal charter97.org.

Nagu kirjutab väljaanne "Zavtra tvojei stranõ" (tõlkes "Sinu maa homne päev"), lülitati nimekirja tööstuskaubad, mida Valgevenes üldse ei toodeta, toodetakse liiga vähe või mis on välismaise kaubaga võrreldes kehvema kvaliteediga. Need on kaubad, mille tootmisse tuleks kohalikel ettevõtjatel panustada.

Kõige suurema kaubagrupi moodustavad majapidamistarbed ja tööriistad, kus on 36 nimetust. Ilmneb, et Valgevenes on terav nõudlus kirveste järele, mida oleks vaja vähemalt 5000 tükki. Vaja oleks aga ka 30 000 viili, 23 000 vikatit ja mutrivõtmeid, tollipulki ning sirpe. Lapiktange ja isoleerlinti toodetakse, kuid need jäävad välismaistele analoogidele alla.

Spordikaupade nimekirjas on 29 nimetust, sh tuhat paari kvaliteetseid hokiuiske, 2000 paari suusakeppe ja kinkekarbis malendid. Suuskadega on ilmselt kõik korras ja neid jätkub, sest suuski nimekirjas pole.

Nimekiri sisaldab 28 sorti elektrikaupa, kaasa arvatud nõudepesumasinad, konditsioneerid, kohvimasinad, elektrilised mahlapressid, blenderid, poolautomaatsed pesumasinad, fritüürid, röstrid, massaažiaparaadid, höövlid. Valgevene jaoks on see praegu puhas importkaup. Ei jätku ka kaitsmeid ning 10-, 15- ja 25ampriseid automaatkorke ning palju-palju muud.

Möödunud aasta augustis kirjutas charter97.org, et võimud seadsid kaubandusele eesmärgi vahetada praegune sortiment välja nii, et vähemalt 90% toidukaubast ja 70% tööstuskaubast oleks kohaliku päritoluga. Tol hetkel oli Valgevene päritoluga ligi 80% toidukaubast ja 55% muust kaubast. Valgevene valitsus loodab sel moel vabaneda lattu toodetud varudest.

Tänaseks päevaks on Valgevene võimud ettevõtjatelt massiliselt importkaupa ka konfiskeerinud.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara