Ligi: huvigrupp Kilk&Kruuda ei saa miinuses sisenõudlust eirata

Rahandusminister Jürgen Ligi arvates on hinnatõusu põhjuseks rahvusvahelised arengud ja kohaliku pendli koosmõju. Kütused ja toiduained on kallinemas kõikjal.

"Eesti inflatsioon on olnud väga euroopalik ning meie käest maailmaturg selleks luba ei küsi," arvas minister.

Teisalt on ettevõtjad olnud tema hinnangul kriisis protsentuaalselt suuremad kaotajad kui tööjõud.

"Kulud palkadele on langenud üle kahe korra vähem kui kasumid ning praegu püütakse liikuda tagasi, uue tasakaalu suunas, kuna on vaja maksta laene ja taastada investeeringud," leidis Ligi.

Siiski tuleb rahandusministri väitel meelde tuletada, et sisenõudlus on endiselt miinuses: laenamine mõõnab, palgad pole taastunud ning tööpuudus on kõrge.

"Huvigrupp Kilk&Kruuda ei saa seda ignoreerida. Ent teadagi on neil võimalused ka suurema ostujõuga välisturgudel. Ka on kohaliku tarbija kindlustunde tõus asi, mis ostujõu langust leevendab," märkis Ligi.

Minister Ligi hinnangul ei peaks töötajatel olukorras, kus peatselt kallineb põhitoidus, tulema pähegi palka juurde küsida.

"Tööpuuduse ja aeglase taastumise oludes ei ole aga palgaralliks vajadust ega palganõudmistel erilist perspektiivi. Avalik sektor ei ole aga olnud palgavankri vedaja, vaid kaasvedaja. Praeguse seisuga saab ta ennast küll teisena liikuma, aga seda veel mitte niipea," lubas Ligi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Blogid

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara