Tarbijakaitse: Tallinna taksohinnad erinevad kordades

Tarbijakaitseameti augustikuu hinnavaatlus tuvastas mitmekordselt erinevad taksohinnad.

Augustis vaatles tarbijakaitseamet kaupade ja teenuste hindu Tallinnas ja Tartus. Olulisi hinnamuudatusi ei täheldatud, erinevused ilmnevad vaid üksikute kaupade lõikes ning sedagi nii tõusvas kui langevas suunas.

Suured hinnaerinevused tulid vaatluse käigus ilmsiks taksoteenuste osas. Tallinnas tegutseva Sõbra takso ühe kilomeetri tariif on kaks korda odavam kui sama teenust pakkuva Linnatakso tariif.

Mitmekümneprotsendised erinevused on ka ajatariifide ja alustamistasude osas. Odavaim ootetund vaadeldud pakkujatest on Saksa Taksol, makstes 116 krooni, kalleim Linnataksol – 239 krooni.

Kõige soodsam vaadeldud taksoettevõtetest on Sõbra Takso, kelle kilomeetritariif on 5 krooni ja 30 senti, alustamistasu 35 krooni ning ootetund 115 krooni. Järgneb Saksa Takso 5,4kroonise kilomeetritariifiga, 34kroonise alustamistasu ning 116kroonise ootetunniga.

Viimasel ajal tähelepanu keskmesse tõusnud leivatoodete hinnatõusu tõttu teravdas ka tarbijakaitseamet pilku just eelmainitud toodete hindade suhtes. Kui juulis tõusis leivapätsi hind keskmiselt kümme senti, siis augustis juba 20 sendi võrra. Võib tõdeda, et leiva hind on hiilivalt tõusnud. Seevastu eelnevatel kuudel tõusnud piimatoodete hinnad on augustikuuga veidi langenud, teatas tarbijakaitseamet.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara