Lõunakeskust külastab nädalas Tartu linna jagu inimesi

Lõuna-Eesti suurimast kaubanduskeskusest Lõunakeskusest on saanud mitmekihiline ettevõtmine, milles kaubandusel on nii põhi- kui ka sidekihi roll, ütles ASi Lõunakeskus juhatuse liige Jaan Lott.

„Oleme kavandamisstaadiumist peale üsna edukalt läbi viinud  koostööprojekte väga erinevate valdkondade, nii era- kui avaliku sektori vahel,“ ütles Lott ja täpsustas, et Lõunaeskusest käib üsna erinevatel põhjustel nädalas läbi umbes ühe Tartu linna jagu inimesi ehk umbes 100 000 inimest. „Julgen eelnevale toetudes öelda küll, et omaaegne idee on ennast õigustanud,“ lisas Lott.

Lõunakeskus avas uksed täna üheksa aastat tagasi. Esimene ehitusetapp, kus oli kaubanduspinda 13 000 ruutmeetrit, läks maksma 100 miljonit krooni. Hiljem on Lõunakeskust laiendatud viis korda, viimane ehitusetapp – peahoone laiendus ja Rimi hüpermarket – valmis eelmise aasta 6. novembril.

Praegu on keskuses kokku ligi 65 000 ruutmeetrit. Lõunakeskuse omanikfirma AS Astri on aastatega kokku investeerinud 725 miljonit krooni. Praegu tegutseb keskuses üle 160 firma.

Loti kinnitusel pole Lõunakeskus kunagi olnud välja üüritud sajaprotsendiliselt. „See pole meile olnud eesmärgiks omaette, kuna sellises olukorras jääksime hätta keskuse sisu arendamisega,“ rääkis Lott. „Samas on nõudlust Lõunakeskuse pinna järele alati olnud rohkem, kui meil võimalusi pakkumiseks.“

Loti sõnul on üheksa aasta jooksul loomulikult olnud ka loobujaid ja lahkujaid. „Täpset arvet nende üle ei ole me pidanud, kuid üle paari protsendi kaubanduspinnast aastas pole see küündinud,“ täpsustas lott.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara