Euro "tüütu" kurss tekitab hinnatõusu?

Pindi Kinnisvara juhatuse liige ja Eesti kinnisvarafirmade liidu juhatuse esimees Peep Sooman leiab, et hinnatõusu taga ei ole mitte euro, vaid müüjate ja kaupmeeste inimlik ahnus, vahendab Delfi.

„Kui ikka 12kroonine banaanikilo tõuseb 99 eurosendile ja see neelatakse alla ja lüüakse käega, siis see ei ole hea. Kui neljas võim pidevalt näppu pulsil hoiab, siis ma arvan, et see hoiab ohjes ka ükskõik mis kauba müüja hindade tõstmisel,“ lausus Sooman.

„Meie õnnetus on see, et euro kurss ei ole inimestele mugav arvutada. Oleks kurss 1:2 või 1:4, siis oleks palju lihtsam. Kurss on tüütu ja pigem just tänu sellele, et see nii tüütu on, proovivad osad kaupmehed inimestel mütsi üle kõrvade tõmmata," arvas Sooman.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara