Stockmann: Venemaal saab altkäemaksuta, aga läheb aega

„Korruptsioon on Vene kultuuri osa, kuid on siiski võimalik selles mitte osaleda,“ kinnitab Stockmanni uus väliskaubamajade arendusjuht Lauri Veijalainen Kauppalehtis. 

Veijalaineni hinnangul on Venemaal küll võimalik asjadega ilma korruptsioonita hakkama saada, aga siis peavad dokumendid olema viimase komani korras.

Kui ettevõte tegutseb seaduses näpuga järge ajades, siis edenevad asjad küll aeglaselt, aga see kujuneb lõpuks siiski odavamaks kui hangete rahaga õlitamine.
„Venemaal tuleb siiski kogu aeg üllatusteks valmis olla. Ükski projekt pole läinud nii, nagu alguses planeeritud. Eelarvesse tuleb varuda arvatus 20 protsenti rohkem raha, sest ajakava venib alati,“ räägib Veijalainen.

Tema hinnangul on Venemaa bürokraatia endisest veel suuremaks kasvanud. Kuigi riigi tippjuhtkond on lubanud ametnike tegevust tõhusamaks muuta, pole seda kuskil näha.
„Venemaal tuleb pidevalt ebaõnnestumisi ette. Neist tuleb õppust võtta ja edaspidi veelgi tugevamini pingutada.“

Stockmanni Venemaa tegevuse kassavoog jõuab järgmisel aastal esimest korda positiivsele poolele. Selle põhjuseks on märtsis Peterburis avatav kaubanduskeskus.

Stockmann avas esimese kaubamaja Moskvas 1998. aastal. Kuigi Hullud Päevad ajavad rahva liikvele ka Soome idanaabri juures, on jõuline laienemine Venemaa tegevuse tulemuse miinuses pidanud.

Jaanuarist juunini andis Venamaa-tegevuste käive 12 protsenti kontserni kogukäibest ehk 99 miljonit  eurot. „Seni on väga tempokalt kasvatud, nüüd on äri keskendamise aeg. Meie kliendid on Venemaa keskklass, need tuleb enda poole võita. Märtsis avatav Peterburi Nevski Centre kaubanduskeskus on meile väga oluline,“ märkis Veijalainen.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara