Prisma: meid survestati piima hinda tõstma

Prisma Peremarketi tegevdirektori Janne Lihavaineni sõnul on piima hinna pärast ettevõtet asunud survestama nii konkurendid kui tarnijad, seetõttu võttis Prisma ühendust konkurentsiametiga.

Hoolimata konkurentide ja tarnijate tugevast survest jääb Prisma odavaima piima hinnaks 7,90 krooni, teatas ettevõte.

„Viimastel päevadel on meid asunud survestama nii konkurendid kui tarnijad, mida peame äärmiselt ebaeetiliseks, sest hinnalangus toimub Prisma kasumi arvelt,“ ütles Prisma Peremarketi tegevdirektori Janne Lihavainen. „Meile on antud mõista, et juhul kui me hindu ei tõsta, võidakse piima tarnimine meile lõpetada või visatakse meie tarnija välja teistest suurkettidest. Oleme tänaseks võtnud ühendust ka konkurentsiametiga.“

Odavaima kilepiima hinnaks jääb Prismades 7,90. Prisma poolse hinnauuringu kohaselt on tänaseks kõikides suuremates kettides soodsaima piima hind tavatarbijale 9,90.Selline väljamüügihind oli eile õhtul Tallinnas Tartu mnt Eha keskuse Maximas, Juhkentali Säästumarketis, Magistraali Rimis, Torupilli Selvers, Pirita Selveris ning Tartus asuvas Zeppelini Maximas. Maxima vaidles Prisma avaldusele vastu, öeldes, et odavaim piim on nende ketis hinnaga 7,90 krooni.

Oma otsust põhjendab Prisma sellega, et on lubanud olla turul hinnaliider ning sellest otsusest ei tagane.  Tänase seisuga müüb Prisma tarbijatele kilepiima soodsama hinnaga kui seda sisse ostab.

Hinnatõus algas sel nädalal kui tootjad olid tõstnud kauplustele oma toodete hindu. Piimatoodete hinnatõusu taga on piimatööstuste võimalus eksportida piimatooteid kallima hinnaga lähiriikidesse.

Konkurentsiamet teatas eile, et alustas piima hinnatõusu tagamaade uurimist, täpsustama, kes uurimise all on.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara