Silvano – börsiüllataja 2010

Tallinna börsile raha paigutavate investorite jaoks on pakkunud sel aastal kõige enam positiivseid emotsioone kaks ja pool korda kallinenud Silvano FG aktsia.

Lisaks sellele, et alles kõigest mõned nädalad tagasi laekus firma aktsionäridele 31 miljoni krooni eest dividende, teatas rahvusvahelise haardega pesutootja ja –turustaja, et on valmis ostma kuni 248 miljoni krooni eest tagasi omi aktsiaid.

Mida see teoorias väikeaktsionäride jaoks tähendab? Esiteks kinnitab see, et ettevõtte kapitalistruktuur ja rahavood on nii tugevad, et selliste summade väljamaksmine ei tohiks ettevõtte jaoks probleeme tekitada. Teiseks, et Silvanol ei ole lähiajal ees laienemisi ja ülevõtmisi. Kolmandaks, et ettevõtte arvates on parim koht turul raha paigutada iseenda aktsiad.

Kuna tagasiostetavate aktsiate hinnalaeks on Silvano juhid määranud neli eurot ehk praegusest hinnatasemest arvestades ca poole kõrgema hinna, võiks väärtpaberi suuremad kukkumised olla programmi lõpuni (30. juuni 2011) limiteeritud. Samas võib väärtpaberil tekkida raskusi 4 eurost üleronimisega, juhul kui väga head majandustulemused suudavad aktsia sinna välja kanda.

Skeptikud võivad küsida, et mis saab siis, kui see tagasiostuprogramm on korraldatud vaid seetõttu, et mõni ettevõtte suuromanik, näiteks Toomas Tool, soovib osa oma aktsiaid hea hinnaga maha müüa. Tõsi, aktsiaid võivad tagasiostuprogrammi ajal müüa kõik. Suuri aktsiamüüjaid pannakse alati tähele ning seetõttu ei julge suuromanikud tõenäoliselt väga suuri koguseid siiski müüma hakata.

Ega nad seda tegelikult saagi, kuna Silvano võib päevas tagasi osta aktsiakoguse, mis moodustab maksimaalselt neljandiku väärtpaberi keskmisest päevakäibest.

TASUB TEADA
Aktsiate tagasiost
Tagasiostu võidakse kasutada näiteks börsiettevõtte töötajate motiveerimiseks otsiooniprogrammi tarbeks.
Teine põhjus on fundamentaalne. Nimelt saavad ettevõtted aktsionäride vara kasvatada kahte moodi – dividende makstes ning oma aktsiaid tagasi ostes. Viimase ülesanne on suurendada aktsionäride nn osakasumit ehk piltlikumalt öeldes muuta aktsionäridele pakutav supp tummisemaks.
Soodsate olude kokkusattumisel on võimalik oma aktsiate tagasiostu teel ka toetada aktsiate hinda.

KUUPÄEV
2008. aastal
oli aktsiate tagasiost popp – soovist teatasid Arco Vara ja Ekspress Grupp. Aasta varem Tallink.

NUMBER
5,79%
ehk 42,98 kroonini kerkis eile Silvano aktsia Tallinna börsil. Päeva tipptasemel maksis aktsia 49,91 krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara