Venemaa aasta pärast WTOs?

Venemaa astumine Maailma Kaubandusorganisatsiooni liikmeks võib toimuda lähima aasta jooksul. Nii arvas täna Moskvas USA presidendi majandusnõunik Lawrence H. Summers.

„Ma loodan, et see protsess jõuab lõpule 12 kuu jooksul,“ ütles Summers pärast läbirääkimisi Venemaa asepeaministri Igor Šuvaloviga. Summersi sõnul on olulisemad sammud Venemaa teel WTOsse tehtud. „Me tahame, et Venemaa võtaks endale teatud kohustused,“ jätkas Summers. „Me küll ei allkirjastanud midagi, võime aga öelda, et jõudsime üksmeelele.“ Kinnitamata andmetel võisid USA ja Venemaa jõuda põhimõttelisele kokkuleppele sea- ja linnuliha impordikvootide osas Venemaale.

Venemaa peab aga lõpetama läbirääkimised ka teiste riikidega. Nii on näiteks Gruusia öelnud, et ei toeta Venemaa astumist WTOsse seni, kuni Moskva ei lõpeta neli aastat väldanud majandusembargot.

Moskva ja Washington loodavad, et Gruusia seisukoht ei takista Venemaa astumist WTOsse, ütles USA presidendi nõunik. „Me mõistame, et on vajalikud kreatiivsed otsused, et takistada olukorral Gruusias saamaks takistuseks Venemaa integreerimisel,“ ütles Summers.

Lõpetama peab Venemaa kõnelused ka Euroopa Liiduga. Nagu on lubanud Venemaa WTO pealäbirääkija Maksim Medvedkov, toimub see lähinädalate jooksul.

Venemaa peab läbirääkimisi WTOga liitumiseks alates 1993. aastast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara