Venemaa aasta pärast WTOs?

Venemaa astumine Maailma Kaubandusorganisatsiooni liikmeks võib toimuda lähima aasta jooksul. Nii arvas täna Moskvas USA presidendi majandusnõunik Lawrence H. Summers.

„Ma loodan, et see protsess jõuab lõpule 12 kuu jooksul,“ ütles Summers pärast läbirääkimisi Venemaa asepeaministri Igor Šuvaloviga. Summersi sõnul on olulisemad sammud Venemaa teel WTOsse tehtud. „Me tahame, et Venemaa võtaks endale teatud kohustused,“ jätkas Summers. „Me küll ei allkirjastanud midagi, võime aga öelda, et jõudsime üksmeelele.“ Kinnitamata andmetel võisid USA ja Venemaa jõuda põhimõttelisele kokkuleppele sea- ja linnuliha impordikvootide osas Venemaale.

Venemaa peab aga lõpetama läbirääkimised ka teiste riikidega. Nii on näiteks Gruusia öelnud, et ei toeta Venemaa astumist WTOsse seni, kuni Moskva ei lõpeta neli aastat väldanud majandusembargot.

Moskva ja Washington loodavad, et Gruusia seisukoht ei takista Venemaa astumist WTOsse, ütles USA presidendi nõunik. „Me mõistame, et on vajalikud kreatiivsed otsused, et takistada olukorral Gruusias saamaks takistuseks Venemaa integreerimisel,“ ütles Summers.

Lõpetama peab Venemaa kõnelused ka Euroopa Liiduga. Nagu on lubanud Venemaa WTO pealäbirääkija Maksim Medvedkov, toimub see lähinädalate jooksul.

Venemaa peab läbirääkimisi WTOga liitumiseks alates 1993. aastast.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara