Lido omanik kuulutas välja eraisiku pankroti

Restoraniketi Lido omanik Gunar Kirsons tegi Ogre rajooni kohtule avalduse tema kui füüsilise isiku maksejõuetuks kuulutamise kohta, kirjutab Biznes i Baltija.

Lido keti omanik võib võlgade kustutamiseks täielikult ilma jääda oma isiklikust varandusest ja hoiustest, aga saada seaduslikku pikendust kreeditoride nõuetest kolmeks aastaks.

Erilist vara restoraniomanikul ei ole. Äri arendamiseks on Kirsons juba panti pannud kogu firma likviidse ja mittelikviidse vara, muuhulgas luksusautod Audi Q7 ja Lexus RX 300. Erinevates pankades on pandis kogu kinnisvara, sealhulgas kuus maaosa Kegumsis kogusummas üle 500 000 lati. Panditud on ka korter, milles ta Riias elab, ning tütre arvel olev maja ja maatükk Mezhaparkis.

Juba septembri lõpul sai Lido kohtuvälise õigusliku kaitse DnB NORD panga nõuete vastu tähtajaga kaks aastat. Ettevõtte kohustused ulatuvad ligi 30 miljoni latini, aktivad 28 ja poole miljoni latini. Kohustuste summa, mille tasumise tähtaeg on möödunud, on 23,38 miljonit latti.

Probleemide põhjuseks nimetab Gunar Kirsons müügivõimaluste vähenemist, mis on kestnud 2008. aastast kuni tänaseni. Kriisi alguses oli Lido kasumis, kuid omanik rajas peamise arengustrateegia laenatud vahenditele. Möödunud aastal oli firma käive 18,2 miljonit latti ja kahjum 0,6 miljonit – aasta varem vastavalt 25,4 ja 1,73 miljonit latti. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara