Statoil: meid mõisteti valesti, me ei lahku

Statoil tegutseb Eestis ka edaspidi ning ajakirjanduses esitatud väited tegevuse lõpetamisega seotud plaanide kohta ei vasta tõele, teatas AS Eesti Statoil.

Statoil on juhtiv mootorikütuste jaemüüja Eestis, teenindades igal kuul 1,5 miljonit klienti – Statoil ei loobu sellest positsioonist ning jätkab Eesti turul kindlasti, kinnitas Statoil oma pressiteates. "Statoil Fuel & Retail ASA asutas äsja just Tallinnasse grupi finantskeskuse, paigutades oma tütarettevõttesse AS Eesti Statoil 270 miljoni euro väärtuses lisainvesteeringu. Usun, et see on faktiline tõestus selle kohta, et Statoil hindab Eesti turu potentsiaali väga kõrgelt," märkis Eesti Statoil peadirektor Helle Kirs-Toiger.

Pressiteate kohaselt selgitas Kirs-Toiger täna Konkurentsiameti korraldatud konverentsil, et Eesti mootorikütuste jaeturg on väga tiheda konkurentsiga ning turul tegutsevaid ausaid ettevõtjaid kahjustab ulatuslik käibemaksupettus mootorikütuste sektoris.

Maksu- ja Tolliameti kinnitusel on kütusesektoriga seotud maksukahju suuruseks 2010. aasta lõpuks hinnanguliselt ligi 700 miljonit krooni. Seesugune olukord loob turul ebaausa konkurentsiolukorra ning ebamõistliku hinnakujunduse, mille tulemusel ausad ettevõtjad kannatavad kahju või on sunnitud turult lahkuma, kirjutatakse pressile tehtud avalduses.

"Kutsusin konverentsil osalenuid mõtisklema selle üle, miks mõned rahvusvahelised kütusefirmad on Eestis tegutsemise lõpetanud. Selgitasin, et mõistagi hindab iga professionaalne välisinvestor oma investeeringute tasuvust ning äri jätkusuutlikkust erinevatel turgudel, nii ka Statoil. Kahetsusväärselt on konverentsi ettekande käigus tekkinud arutelu ajakirjanduses eksitavalt käsitletud kui Statoili plaani Eesti turul tegutsemisest loobuda, mis ei vasta aga tõele,“ täpsustas Helle Kirs-Toiger.  "Saan kinnitada, et mingeid lahkumisplaane meil ei ole ning jätkame oma tegevust klientide teenindamisel nagu seni," lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara